Nowości i zmiany w ofercie lokat PKO Banku Polskiego

Od 9 grudnia br. PKO Bank Polski oferuje 8 proc. w skali roku na nowej, 3-miesięcznej lokacie dla nowych klientów oraz na lokacie 6-miesięcznej w ramach Programu Inwestycyjnego „Autolokacja III”.
około min czytania

Bank wprowadził do oferty nową lokatę walutową dla klientów Bankowości Prywatnej, w dolarach amerykańskich, na 12 miesięcy oprocentowaną 1 proc. w skali roku. Do oferty banku wróciła 12-miesięczna lokata na nowe środki. Lokata dopasowana została wycofana z oferty. Bank podwyższył oprocentowanie lokat standardowych dla klientów indywidualnych oraz dla firm i przedsiębiorstw.

Na bieżąco analizujemy sytuację na rynku, w tym potrzeby klientów – ich skłonność do lokowania oszczędności i preferencje co do rodzajów lokat. Zgodnie z wynikami analizy modyfikujemy ofertę. Obecne zmiany z pewnością zainteresują klientów banku i te osoby, które właśnie zastanawiają się co wybrać chcąc ulokować swoje oszczędności i po raz pierwszy zechcą skorzystać z naszych usług – mówi Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w PKO Banku Polskim.

Nowości i zmiany w ofercie lokat od 9. grudnia:
NOWOŚĆ - lokata 3-miesięczna dla nowych klientów indywidualnych - 8 proc. w skali roku. Lokata jest dostępna w IKO dla klientów, którzy założą konto w PKO, pod warunkiem, że w tym roku nie mieli w banku konta typu ROR lub konta oszczędnościowego albo lokaty. Lokata jest udostępniana po 5 dniach od założenia konta i można ją założyć tylko raz na kwotę od 10 tys. do 200 tys. zł;
NOWOŚĆ – lokata walutowa w dolarach amerykańskich dla klientów Bankowości Prywatnej – 12-miesięczna oprocentowana 1 proc. w skali roku;
WRACA - lokata na nowe środki na 12 miesięcy:
  • 6 proc. w skali roku dla klientów indywidulanych;
  • 6,5 proc. w skali roku dla klientów Bankowości Osobistej i Bankowości Prywatnej.
Do 8 proc. wzrasta oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej w ramach Wyspecjalizowanego Programu Inwestycyjnego „Autolokacja III”. Będąca od końca czerwca br. w ofercie Autolokacja ma sporą grupę zwolenników, którzy ulokowali w niej w sumie blisko 880 milionów zł. Minimalna wpłata na program to 10 tys. zł, z czego w momencie uruchomienia programu i cyklicznie co miesiąc, 1/7 jest przenoszona do wybranego przez klienta funduszu inwestycyjnego. Takie rozwiązanie pozwala uśrednić cenę zakupu jednostek funduszy i zmniejszyć ryzyko inwestycji. Po 6 miesiącach cała kwota jest ulokowana w funduszu, a odsetki z lokaty są wpłacane na konto posiadacza „Autolokacji III”.
 
Od 9 grudnia br. oprocentowanie lokat standardowych dla klientów indywidualnych oraz firm i przedsiębiorstw w skali roku wynosi na lokacie:
  • miesięcznej – 1,5 proc (lokata dostępna tylko dla firm i przedsiębiorstw),
  • 3-miesięcznej – 2 proc.
  • 6-miesięcznej – 3 proc.
  • 12-miesięcznej – 4 proc.
Przypominamy, że do 3 stycznia 2023 r. można uzyskać dodatkowe 5,5 proc. (łącznie z oprocentowaniem podstawowym rachunku - 7,5 proc.) na nowe środki wpłacane na Konto Oszczędnościowe Plus w PKO. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 57 dni dla nowych środków od dnia ich wpłaty na Konto Oszczędnościowe Plus.
 
Klienci PKO Bank Polskiego teraz wchodząc w serwisie internetowym iPKO w szczegóły Konta Oszczędnościowego Plus zobaczą też nową sekcję – „Promocja na nowe środki”. Znajdują się w niej najważniejsze informacje związane z taką promocją, m.in. oprocentowanie nowych środków, okres promocyjnego oprocentowania na koncie klienta czy kwota nowych środków objętych promocją.
 
Szczegółowe informacje dotyczące pełnej oferty depozytowej banku dla klientów indywidualnych są dostępne na stronie Oszczędności w serwisie www.pkobp.pl.
 
Grzegorz Culepa
Komunikacja oferty bankowości detalicznej, inwestycyjnej i dla firm