Oni są wciąż bardzo młodzi! Dostrzeż to w Dniu Babci i Dziadka

Lada dzień będziemy celebrować święto tych, którzy zawsze mieli czas, cierpliwość i kieszeń lub szufladę pełną cukierków. Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa okazja, by podziękować za miłość, mądrość i humor, którymi obdarzają nas przez całe życie. A co może być lepszym prezentem niż wspólne przeżycie chwil pełnych uśmiechu i rozrywki?
około min czytania

Tradycyjne wyobrażenie o seniorach jako osobach w podeszłym wieku, korzystających z emerytury i spędzających czas na kanapie, już nie odpowiada rzeczywistości. Dziś mamy do czynienia z nowym pokoleniem dziadków, którzy są aktywni zawodowo, pełni pasji i gotowi odkrywać nowe możliwości. Ich obecność w życiu rodzin jest nie tylko wsparciem, ale także źródłem inspiracji.

Jeśli chcemy sprawić im wielką radość, dostrzeżmy tę różnicę i nie kupujmy banalnych kubków z nadrukowaną na nich siwą staruszką albo t-shirtów z zabawnym napisem. Pomyślmy, na jakie jeszcze ciekawe doznania, otwarci są nasi (młodzi duchem) seniorzy.

Dla babci:

  1. Przydomowy ogródek wertykalny

Babciom, które uwielbiają uprawę roślin, podarujcie przydomowy ogródek wertykalny. To nietypowy sposób na cieszenie się świeżymi ziołami czy kwiatami, nawet wtedy, gdy mają wokół siebie ograniczoną przestrzeń.

  1. Sesja fotograficzna z rodziną

Zaskoczcie babcię sesją fotograficzną z udziałem całej rodziny. To nie tylko piękna pamiątka, ale także okazja do wspólnego śmiechu i niezapomnianych chwil.

  1. Wspólne warsztaty kulinarno-artystyczne

Zorganizujcie je dla babci. Będziecie razem gotować i jednocześnie tworzyć dzieła sztuki kulinarnej. To nietypowe doświadczenie, które połączy smaki i kreatywność. 

Dla dziadka: 

  1. Lot balonem na ciepłe powietrze

Dziadkowie, którzy kochają przygody, z pewnością docenią lot balonem na ciepłe powietrze. To nietypowy sposób na podziwianie krajobrazu z lotu ptaka.

  1. Kurs tańca lub nowego hobby

Zaskoczcie dziadka kursami tańca, wspinaczki, czy czymś zupełnie nowym. To nietypowy prezent, który może okazać się fascynującym nowym hobby.

  1. Rękodzielniczy komplet startowy

Podarujcie dziadkowi zestaw do rękodzieła, którego jeszcze nie próbował. To może być decoupage, malowanie na szkle albo robótki na drutach – pomysłów jest mnóstwo! 

Dla babci i dziadka: 

  1. Sesja fotograficzna w starym stylu

Zorganizujcie dla nich nietypową sesję fotograficzną w stylu retro. W strojach sprzed lat i z odpowiednią scenografią stworzycie prawdziwą podróż w czasie. Będą z pewnością wzruszeni.

  1. Wakacyjny weekend z domkiem na drzewie

Zaskoczcie Babcię i Dziadka weekendowym pobytem w drewnianym domku na drzewie. To nietypowe i romantyczne doświadczenie, które na pewno zostanie w ich wspomnieniach.

  1. Przekąski z głębi morza dla smakoszy

Dla miłośników smakołyków przygotujcie nietypowy zestaw przekąsek z głębi morza – krewetki, ostrygi, czy nawet przegrzebki. To prawdziwa uczta dla podniebienia i nietypowy sposób na wspólne delektowanie się jedzeniem.

Dzień Babci i Dziadka zawsze może być także doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu. Nowe pokolenie seniorów chętnie angażuje się we wspólne pasje z wnukami: zajęcia sportowe, gotowanie razem czy wyjście do kina stają się okazją do budowania silniejszych więzi rodzinnych. Warto więc wybrać się na seans filmowy, aby razem przenieść się w świat intryg, komedii czy efektów specjalnych. Możecie obejrzeć najnowsze produkcje na dużym ekranie z kodem do Multikina pobranym w serwisie iPKO lub aplikacji IKO (sekcja Oferta Usługi i zakupy   Kod do Multikina).

Alternatywą może być też wieczór filmowy w domowym zaciszu. Przygotujcie ulubione przekąski, usiądźcie wygodnie, a potem zaproponujcie film, który powie Wam o sobie nawzajem najwięcej. Pozwólcie wybrać go dziadkom albo sami zaproponujcie nowość, dzięki której lepiej Was poznają. Wybierzcie jeden z pakietów CANAL+ online serwisie iPKO lub aplikacji IKO (sekcja Oferta Usługi i zakupy CANAL+ online).