Przy policyjnej kontroli pokaż IKO!

687 zł – tyle wyniosła średnia stawka OC w I półroczu 2019 r. Była niższa o 7,2 proc. niż w tym samym okresie 2018 r. Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne można kupić w PKO Banku Polskim, korzystając z aplikacji IKO.
około min czytania

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodu zaczęły wyraźnie spadać już pod koniec 2017 i w 2018 r. Po pierwszych 6 miesiącach 2019 r. można mówić o bardzo wyraźnym spadku cen – wynika z raportu „Rankomatu”.

Ubezpiecz się w banku Korzystne ubezpieczenie komunikacyjne możemy wybrać spośród ofert w PKO Banku Polskim. Polisę wykupimy bez ruszania się z fotela. – W aplikacji IKO możemy przeprowadzić symulację kosztów i porównać oferty pięciu towarzystw ubezpieczeń – mówi Agnieszka Wilk, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Katowicach. – Możemy zdecydować się na OC w innym towarzystwie, a autocasco w innym.

Szybko i wygodnie Do odpowiedniego formularza w aplikacji wprowadzamy właściwe dane na temat samochodu i nas jako kierowców. Po skonfigurowaniu wariantów i wybraniu odpowiedniej oferty, zatwierdzamy zakup w aplikacji. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się w momencie, który sami wskażemy. Od tej chwili mamy 7 dni na opłacenie polisy. Możemy oczywiście zrobić to od razu.

IKO przydaje się dziś nawet w czasie policyjnej kontroli na drodze – dodaje Agnieszka Wilk. – Nasi klienci, którzy za pośrednictwem aplikacji kupują policę OC i autocasco, po uruchomieniu IKO widzą od razu wszystkie niezbędne dane, m.in. numer polisy, okres jej ważności i – jeżeli jest opłacona – informację o tym, że jest opłacona.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy już wozić w samochodzie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej i potwierdzenia przelewu. Numer , który podamy policji, posłuży funkcjonariuszom do potwierdzenia w bazie danych, czy ubezpieczenie jest ważne.

Na wszelki wypadek i w razie kłopotów Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość bezpośredniego połączenia się z centrum alarmowym danego ubezpieczyciela przez aplikację IKO. To szczególnie przydatne w przypadku konieczności zgłoszenia szkody. Wystarczy wcisnąć ikonę słuchawki w odpowiednim miejscu aplikacji.

Przydatny i bardzo atrakcyjny jest również pakiet assistance w PKO Ubezpieczenia – poleca Agnieszka Wilk. – Płacimy 149 zł za pełną opcję, a korzystać można z wielu udogodnień.

W assistance zyskujemy dostęp do centrum informacyjnego, w którym dowiemy się, jak postępować w przypadku leczenia za granicą, zgubienia dokumentów na wyjeździe czy gdzie znajduje się najbliższa pomoc drogowa. W ramach polisy możemy też bezpłatnie wymienić opony i gdy zdarzy się wypadek, otrzymać zakwaterowanie w hotelu, pojazd zastępczy i wiele innych opcji.

Bartosz Piotrowski