Rowerowy zawrót głowy: najzdrowszy i najtańszy środek transportu

Z jazdy na rowerze osiągamy same korzyści - zdrowotne, ekonomiczne oraz te bezpośrednio związane ze środowiskiem i klimatem.
około min czytania

Liczba osób dojeżdżających do szkoły lub pracy rowerem wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat o ponad 50 procent! Dołącz już teraz do zadowolonych cyklistów.

Ile kosztuje rower? To zależy!

Wycieczki rowerowe stają się coraz bardziej popularne i modne. Cena roweru zależy od jego marki i przeznaczenia:

  • do rekreacyjnych, miejskich przejażdżek to koszt do 3 tysięcy złotych;
  • do jazdy wyczynowej - ceny rozpoczynają się od 5-6 tysięcy złotych.
  • dla sportowców i profesjonalistów - ceny oscylują nawet wokół kilkunastu tysięcy złotych.

Możesz kupić rower z drugiej ręki. Przedłużysz wtedy jego żywot, a twój portfel na tym nie ucierpi.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. To twoja najlepsza inwestycja

Każdy chce się cieszyć jak najdłużej dobrą kondycją swojego roweru, ale zanim wyruszysz w drogę, trzeba go odpowiednio przygotować. Możesz zrobić to sam - w Internecie znajdziemy mnóstwo porad, jak przygotować rower po zimie. Jeśli jednak zdecydujesz się oddać rower do serwisu, musisz się liczyć z kosztami usługi.

Jak każdy inny pojazd, rower nie jest niezawodny. Koszty naprawy roweru zależne są od tego, co uległo zniszczeniu.

A może wolisz wynajem roweru?

Do kosztów utrzymania roweru poza kosztami regularnego przeglądu i naprawy, warto doliczyć również akcesoria. Kask, torba, bidon wykonany z porządnego materiału to podstawowe gadżety, bez których jazda nie jest bezpieczna i komfortowa.

Jeśli jednak nie zdecydujesz się z przyczyn ekonomicznych na zakup roweru, możesz go… wypożyczyć. W większości polskich miast dostępne są rowery miejskie, które wypożyczysz nawet na cały dzień. Koszt wypożyczenia roweru to około 3 złote za godzinę użytkowania.

UWAGA! W przypadku częstego wypożyczania w sezonie finalny koszt wypożyczenia może być wyższy niż cena roweru.

Finansowy ratunek

Rower może ci służyć wiele lat, jeśli eksploatujesz go rozsądnie i dbasz o to, żeby dobrze funkcjonował. Najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo. Coraz popularniejsze jest ubezpieczenie OC, które w razie wypadku chroni nas, rowerzystów, przed nieplanowanymi wydatkami. Szczegółowych informacji można zasięgnąć tutaj.

Dla większości z nas zakup nowego roweru to duży wydatek. Jednak pamiętaj, że rower to również  inwestycja we własne zdrowie i codzienna oszczędność na komunikacji. Warto się zapoznać z naszą ofertą pożyczek, które na pewno ułatwią ci podjęcie decyzji.

Jazda rowerem ma same plusy i korzyści: ogólna poprawa zdrowia, samopoczucia oraz wyraźne zaoszczędzenie pieniędzy. Rower to świadoma postawa ekologiczna i ekonomiczna. Przed nami coraz cieplejsze dni, zamień więc samochód i komunikację miejską na rower, odetchnij świeżym powietrzem, połącz przyjemne z pożytecznym i… szerokiej drogi!

Bartosz Friese