PKO Leasing bliżej niż myślisz

Płatności online i e-fakturowanie to najczęściej załatwiane sprawy przez internet przez polskich przedsiębiorców – wynika z badania RegionyNEXERY2020. Deklaruje je odpowiednio 96 i 70 proc. z nich. Oznacza to, że polskie firmy coraz mocniej stawiają na cyfrowe udogodnienia. Właściciele i współwłaściciele wielu z nich ucieszą się zatem z nowości w iPKO dla firm.
około min czytania

Przedsiębiorcy, którzy jednocześnie korzystają z leasingu, teraz będą mogli, bez konieczności ponownego logowania, przejść bezpośrednio z iPKO do Portalu Klienta PKO Leasing. Nowa funkcja jest dostępna dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych lub wspólników w spółkach cywilnych. 

Bankowość online dla biznesu skoncentrowana jest na rozwiązaniach, które mają pomóc klientom bezpiecznie zarządzać finansami online bez potrzeby wizyty w placówce banku. Klienci biznesowi mogą tą drogą załatwiać sprawy związane z produktami, które posiadają nie tylko w banku, ale teraz także w PKO Leasing, w ramach grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Nowe udogodnienie ułatwi zarządzanie firmą przedsiębiorcy, który nie będzie musiał pamiętać loginów i haseł niezbędnych do zalogowania do dwóch systemów. Wystarczy dostęp do iPKO, aby korzystać z Portalu Klienta PKO Leasing – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim. 

Portal klienta PKO Leasing

  • To platforma online do zarządzania umowami leasingowymi. Serwis ułatwia obsługę leasingu niezależnie od liczby leasingowanych samochodów czy innych urządzeń. Na swoim koncie w Portalu Klienta można sprawdzić status umów i ważne terminy, wygodnie złożyć wniosek, pobrać e-faktury, mieć dostęp do historii dokumentów i rozliczeń.

Aby przejść bezpośrednio z serwisu iPKO do Portalu Klienta PKO Leasing, najpierw trzeba, w kilku prostych krokach, aktywować tę funkcję. 

Krok 1:
Zaloguj się do iPKO i wybierz Usługi, a następnie Moja Firma

Krok 2:
Gdy na ekranie będzie widoczna zakładka Leasing, wybierz przycisk Przejdź do usługi.

Krok 3:
Teraz zobaczysz ekran, na którym można aktywować dostęp do Portalu Klienta PKO Leasing. Kliknij w opcję Połącz z Portalem Klienta

Krok 4:
Zobaczysz ekran, na którym należy zaakceptować zgodę na przekazanie do PKO Leasing danych (PESEL i NIP firmy) oraz potwierdzić połączenie narzędziem autoryzacji. 

Krok 5:
Nastąpiła weryfikacja klienta i aktywacja połączenia z PKO Leasing. Przy każdym następnym wejściu do tej funkcji będziesz mógł przejść z iPKO bezpośrednio do Portalu Klienta PKO Leasing – bez konieczności ponownego logowania. 

Ten dostęp możesz w każdej chwili wyłączyć. 

Warto wiedzieć: PKO Bank Polski jest liderem pod względem cyfrowych rozwiązań dla biznesu. Za pośrednictwem serwisu iPKO posiadacze kont firmowych mogą korzystać z wielu usług ułatwiających zarządzanie firmą. Są wśród nich takie rozwiązania jak e-księgowość, zakładanie sklepów internetowych, asystent firmowy kontrolujący płatności czy dostęp do kantoru internetowego iPKO dealer. Firmy mogą także korzystać całkowicie online z prostej i szybkiej usługi finansowania faktur.

Michalina Nowak