Pożyczka na start, czyli szczęście debiutanta

Jesteś nowy w branży. Założyłeś firmę i … co dalej? Aby dotrzeć do nowych klientów. Zainwestować w marketing i sprzęt, na pewno przydadzą się pieniądze.
około min czytania

Nawet jeśli to na początek niewielki biznes, musimy wiedzieć, jak mamy go rozwijać i co chcemy osiągnąć. Nasze oszczędności szybko się skończą i trzeba będzie pomyśleć o dofinansowaniu. To ważne, szczególnie kiedy nasz pomysł na firmę się sprawdza, a sprawy idą po naszej myśli.

Młodzi przedsiębiorcy, którzy są na rynku nie dłużej niż 18 miesięcy, są w komfortowej sytuacji. PKO Bank Polski ma dla nich ciekawą ofertę – Pożyczkę na start. Oczywiście warto ją najpierw sprawdzić. Rozmowa z bankowym doradcą pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości i poznać wszystkie jej zalety. O Pożyczkę na start mogą starać się osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, przedsiębiorcy prowadzący działalność w ramach spółek cywilnych osób fizycznych, przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółek jawnych i spółek partnerskich, albo rolnicy zainteresowani rozwojem firmy.

Wystarczy złożyć wniosek i wypełnić biznesplan, który pomoże zaplanować rozwój biznesu w pierwszych miesiącach działalności – mówi Magdalena Ciacharowska-Kolasa, starszy doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Decyzja o udzieleniu Pożyczki na start jest uzależniona od posiadania zdolności kredytowej, a warunkiem udzielenia jest posiadanie rachunku bieżącego prowadzonego przez PKO Bank Polski.

Zalety Pożyczki na start:

  • Korzystne finansowanie, do 100 000 zł już od pierwszego dnia działalności
  • Długi okres spłaty – do 60 miesięcy
  • Wakacje kredytowe – możliwość zawieszenia spłaty kapitału i odsetek na okres jednego miesiąca w ciągu każdego roku kalendarzowego
  • Dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą: pozwala sfinansować inwestycje i bieżące wydatki
  • Możliwość udzielenia bez zabezpieczeń rzeczowych do 50 tys. zł
  • Brak konieczności przedstawiania faktur rozliczeniowych, wystarczy realizacja założeń zgodnie z przedłożonym biznesplanem
  • Dogodna forma spłaty kapitału
  • Karencja w spłacie kapitału do 6 miesięcy
  • Możliwość jednorazowego obniżenia marży o 1 p.p.

Budowanie i rozwój swojego biznesu to sztuka, której uczymy się przez lata. Zamiast uczyć się na błędach, od razu skorzystajmy z pomocy doświadczonych partnerów. Czerpmy z wiedzy tych, którym już się udało, i którzy mogą wskazać nam prostą ścieżkę rozwoju. Pamiętajmy jednak, że Pożyczka na start daje nam doskonałą pozycję w wyścigu do biznesowego sukcesu.

Marcelina Dynakowska