Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku
Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową. 2019-03-13W świecie współczesnej gospodarki liczą się tanie, zautomatyzowane i spersonalizowane rozwiązania. Takie, które przyspieszą pewne procesy zarządzania firmą i sprawią, że nie będziemy musieli o nich codziennie myśleć. Księgowość, raporty, program lojalnościowy, potwierdzenia, przypomnienia czy śledzenie postępów w pracach i wiele innych zadań to sprawy rutynowe, konieczne jednak do poprawnego funkcjonowania firm. Podstawowy problem? Zajmują dużo czasu. Najlepsze rozwiązanie? Cyfryzacja.
Dzisiejsi przedsiębiorcy potrzebują połączenia online z biznesem. Z ich punktu ważne jest, aby mieć narzędzia umożliwiające m.in. dostęp do e-księgowości, własnych systemów księgowych oraz możliwości zapłacenia ZUS przez internet. To już nie kwestia wyboru, ale decyzja strategiczna – a w przyszłości, być albo nie być, każdego przedsiębiorstwa.
Automatycznie i profesjonalnie
Dlatego przydadzą się narzędzia, dzięki którym szybciej wykonamy pewne zadania i które poprowadzą nas bez trudu do celu. W tej grze dobrze mieć asa w talii. My mamy cztery asy digitalizacji biznesu:
- Założenie sklepu on-line może wydawać się skomplikowane. Chyba że skorzystamy z funkcji e-sklepu w PKO Banku Polskim. I w ten sposób gładko, krok po kroku, dotrzemy do swego wirtualnego biznesu.
- Równie łatwe może okazać się kupienie samochodu, maszyn czy urządzeń do firmy. Opcja Leasing na start da nam korzystniejsze ceny i większy wybór. Znów będziemy mogli oddać się w ręce profesjonalistów i otrzymać o wiele ciekawszą ofertę.
- Księgowość to czasochłonne i pracochłonne zadanie. Przyda się więc jakieś wsparcie. e-Księgowość ułatwi realizację pewnych zadań, zmniejszy obowiązki i koszty. Aplikacja ograniczy do minimum nasze zaangażowanie w wystawianie i opłacanie faktur.
- W każdym biznesie niezbędny jest również Asystent firmowy. Ten z PKO Banku Polskiego nie chodzi na urlopy i nie stwarza problemów interpersonalnych. Kontroluje kalendarz płatność (m.in. VAT i ZUS), zapisuje dane kontrahentów i partnerów w biznesie oraz jest na bieżąco z kondycją finansową firmy, jej zyskami i wydatkami.
Powoli i ostrożnie
Od cyfryzacji nie ma odwrotu. Cyfryzacja w biznesie, to nowoczesne narzędzia wspierające naszą działalność gospodarczą mogą przyspieszyć postępy firmy i usprawnić jej funkcjonowanie. Powinniśmy poświęcić trochę czasu i przeanalizować, ile tracimy nie korzystając z tego typu rozwiązań i jak to wpływa na naszą pozycję na rynku.
Polscy przedsiębiorcy wciąż mają wiele do nadrobienia w kwestii digitalizacji procesów biznesowych. Obecnie tylko 5 proc. firm można zakwalifikować do kategorii liderów transformacji cyfrowej, ponad jedna trzecia podmiotów wprowadza cyfryzację powoli i bardzo ostrożnie, a 24 proc. dopiero rozpoczyna ten proces.
Są również dobre wiadomości. W artykule o cyfryzacji w Computerworld.pl czytamy: „Dobrym przykładem transformacji cyfrowej są polskie banki, sprawnie adaptujące technologie mobilne czy nowe metody płatności, takie jak BLIK. Banki stopniowo odchodzą od działania bazującego na sieciach placówek terenowych na rzecz brokera usług cyfrowych”.
Piotr Dunaj