Ale kino! Pokazy filmów dla najmłodszych za dwa złote

W weekend 7-8 listopada do kina już nie pójdziemy, ale kino… przyjdzie do nas! Festiwal Ale Kino, który PKO Bank Polski wspiera od lat, zaprasza na pierwsze pokazy online. Familijne filmy krótkometrażowe będzie można obejrzeć na www.alekino.com za symboliczne dwa złote.
około min czytania

Festiwal Ale Kino! to od wielu lat niezwykłe święto kinematografii. Za każdym razem gromadziło ponad 20 tys. młodych widzów i kilkuset gości z całego świata. Tłumne spotkania w kinach na razie stały się tylko miłym wspomnieniem, ale wciąż można razem oglądać filmy, rozmawiać o tym, co obejrzeliśmy, wymieniać się poglądami, poszerzać wiedzę, a także zwyczajnie dobrze się bawić.

W tym roku Ale Kino! odbędzie się online. Wszystkie filmy, które po starannie dokonanym wyborze włączyliśmy do repertuaru tegorocznego Ale Kino! – a jest ich blisko 120, z 35 krajów świata – będą łatwo dostępne na specjalnie przygotowanym festiwalowym playerze – zapowiada Jerzy Moszkowicz, dyrektor festiwalu Ale Kino!

Za niespełna dwa tygodnie szczegółowy program festiwalu ujrzy światło dzienne. To wtedy dowiemy się, jakie produkcje zostaną zaprezentowane w tym roku i jakie wydarzenia w sieci będą towarzyszyły wydarzeniu. Tym, którzy nie mogą się już doczekać, polecamy „rozgrzewkę”.

W najbliższy weekend zapraszamy naszych najmłodszych widzów wraz z całymi rodzinami przed komputery, telewizory czy tablety. Gdziekolwiek będą, mogą wejść na stronę www.alekino.com, czyli na naszego festiwalowego playera, i tam obejrzeć familijne pokazy filmów krótkometrażowych. Będzie to kosztowało dwa złote – zachęca Karolina Kulig, rzecznik festiwalu Ale Kino!

Seanse rozpoczynają się o godzinie 17.00, ale kto nie zdąży, może dołączyć później. Filmy będą dostępne przez cztery godziny, czyli do 21.00.

W sobotę (7 listopada) o 17:00, 65 minut z dreszczykiem, czyli „Szanowny Panie Burton i inne krótkie filmy”. To zaproszenie dla widzów 14+ do świata tajemnic i grozy, gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka.

W niedzielę z kolei, o tej samej porze, można będzie poznawać świat wszystkimi zmysłami, mocząc stopy w rzece i turlać się po pachnącej, miękkiej trawie. „Pod koronami drzew i inne krótkie filmy” – to kwintesencja dzieciństwa spędzonego na łonie przyrody.

Nowa strona internetowa w czasie Festiwalu (29.11-6.12) stanie się również forum, gdzie między innymi będzie można „spotkać” twórców prezentowanych obrazów, którzy dzięki temu, że wydarzenie odbywa się online, pojawią się na nim jeszcze liczniej niż zazwyczaj – dodaje Jerzy Moszkowicz.

Festiwal Ale Kino! online to szansa dla wszystkich miłośników kina młodego widza. Dzięki pokazom online, będzie można wziąć udział w wydarzeniu, bez względu na miejsce zamieszkania.