Jubileusz 75-lecia Filharmonii Śląskiej online. Zaprasza PKO Bank Polski

Wielki jubileusz Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego będzie wyjątkowy, jak i muzyka, którą od 75 lat można tam usłyszeć. Uroczystości odbędą się w internecie – na FB i kanale YT filharmonii, a udział w nich może wziąć każdy. To już 26 maja, od godziny 12.00. Zaprasza PKO Bank Polski, sponsor główny sezonu artystycznego 2019/2020 Filharmonii Śląskiej.
około min czytania

Ze względu na stan epidemiczny w kraju, planowana na 26 maja wielka gala jubileuszowa Filharmonii Śląskiej została przeniesiona na 2 października, ale obchodów nie odwołano – odbędą się w internecie.

Na profilu Facebook oraz kanale YouTube filharmonii będą relacjonowane poszczególne wydarzenia z okazji jubileuszu. Od godziny 12.00 studio jubileuszowe przeprowadzi nas przez historię instytucji, ciekawostki z nią związane, spotkania z wyjątkowymi gośćmi i wybitnymi artystami oraz ich twórczością. 

Będą interesujące opowieści, zabawne anegdoty, a także wspomnienia i mnóstwo dobrych emocji. Dzień pełen wrażeń zakończy o godzinie 19.00 koncert online, podczas którego usłyszymy m.in. premierowe nagrania dzieł Witolda Friemanna, Johanna Sebastiana Bacha oraz Ludwiga van Beethovena. Koncert rozpocznie Fanfara, 75-sekundowy utwór skomponowany przez Adama Wesołowskiego, dyrektora Filharmonii Śląskiej specjalnie na tę okoliczność.

Jubileusz 75-lecia Filharmonii Śląskiej plakat-srodek.jpg

To będzie wyjątkowe wydarzenie, ukazujące Filharmonię Śląską od każdej strony – poważnej, nostalgicznej, a także tej mniej formalnej. Jubileusz stanie się doskonałą okazją, by lepiej poznać instytucję, jej artystów i muzykę. 

– Z okazji jubileuszu 75-lecia Filharmonii Śląskiej zapraszam Państwa bardzo serdecznie 26 maja od godziny 12.00 na Facebooka. Razem z nami czekać na Państwa będą m.in. Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert czy Leszek Możdżer. Skoro tego dnia nie możemy spotkać się w Katowickim Spodku, spotkajmy się w internecie. Czekamy na Was! – mówi Katarzyna Brol z Chóru Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego.

Zobacz film.

Ewa Maciejewska
Specjalista w PKO Banku Polskim