Otuleni muzyczną magią Świąt

Najpiękniejsze melodie, świąteczne aranżacje i polskie kolędy co roku przenoszą nas do świata pełnego radości, magii i cudów. ,,Słowicze kolędowanie” w Filharmonii Poznańskiej, ,,Cicha noc – koncert kolęd” w Operze Krakowskiej czy ,,Koncert kolędowy” w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
około min czytania

Na muzyczne Święta Bożego Narodzenia zaprasza PKO Bank Polski, partner i sponsor wielu instytucji kulturalnych w Polsce.

Filharmonia Podkarpacka – 11 grudnia godz. 17.00

Znakomici soliści, orkiestra kameralna, chór i gościnnie... Święty Mikołaj. Na świąteczny koncert ,,Magic of White Christmas” zaprasza 11 grudnia Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie. Będzie to doskonała okazja, by wspólnie kolędować słuchając zarówno klasycznych jak i swingujących melodii. Nie zabraknie także polskich kolęd w zupełnie nowych aranżacjach.

Koncert pełen radości, wzruszeń i refleksji odbędzie z udziałem światowej klasy muzyków: Oksany Karaim (wokal), Ladies Trio (wokal): Ivana Sariuk, Krystyna Dutchak, Olha Tomkiv, Daniela Cebula Orynicza (wokal), Pavla Iinytskyi (wokal), Serhii Kutepov (tenor) oraz Dima Khvostenko (wokal). Dyrygentem będzie Woytek Mrozek.

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 12 grudnia o godzinie 18:00 online na YT

Zgodnie z piękną, wieloletnią tradycją Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie zaprasza na ,,Koncert kolędowy”. Tym razem w formie zdalnej usłyszymy zarówno utwory dobrze nam znane, jak i te rzadziej przypominane, niejednokrotnie wywodzące się tradycji ludowej. Zabrzmią dzieła z pionierskiej kolekcji ks. Michała Mioduszewskiego Pastorałki i kolędy z melodiami (1843); ich melodie oraz teksty zapisywali także Oskar Kolberg, Zygmunt Gloger, Aleksander Brückner oraz ks. Jan Siedlecki, który opracował Śpiewnik kościelny (1878) i do dziś jest podstawą dla wielu chóralnych i solowych aranżacji.

Program dopełnią także inne arcydzieła muzyki chóralnej o charakterze korespondującym z podniosłym i radosnym nastrojem świąt. Wszystkie utwory będą w różnorodnych brzmieniowych aranżacjach pod batutą dyrygenta Bartosza Michałowskiego. Koncert odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18:00 online na kanale Filharmonii Narodowej na YT. 

Opera Śląska – 17, 18, 19 grudnia – godz. 18.00

17, 18, 19 grudnia odbędzie się niezwykła muzyczna uczta w Operze Śląskiej. W programie znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno” czy „Lulajże Jezuniu”. Usłyszymy też wyjątkowo oryginalne utwory, które przybyły do nas z różnych krajów Europy, a nawet z różnych kontynentów, m.in. z Afryki czy Ameryki Południowej. Wśród nich „African Noel”, „Szczedryk” z Ukrainy, hiszpańska pieśń Ariela Ramireza „Trzej Magowie” (Los Reyes Magos z Navidad Nuestra) czy francuska „Mały dobosz” (L’enfant au tambure). Nie zabraknie również również ulubionych przez wszystkich świątecznych przebojów jak „White Christmas”, pierwotnie wykonywanego przez Binga Crosby’ego i Marthę Mears w filmie „Gospoda świąteczna”.

W koncercie wystąpią soliści Opery Śląskiej, Chór oraz Orkiestra Opery Śląskiej ze specjalnym udziałem zespołu Szymona Klekowickiego. Autorami aranżacji są Łukasz Unger, Adam Jarzmik, Przemysław Zych, a także Szymon Klekowicki. 

Opera Krakowska – 22 grudnia o 18:30.  

Chwilę przed świętami tradycyjne kolędy, piękne pastorałki oraz świąteczne przeboje w pięknych interpretacjach wypełnią również scenę Opery Krakowskiej. Podczas koncertu usłyszymy Chór Dziecięcy, Solistów: Martę Abako, Paulę Maciołek i Adama Sobierajskiego wraz z Orkiestrą Kameralną Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy. Wystąpi także Laura Wierzbowicz, która pojawiła się w tegorocznej edycji programu „The Voice Kids”. 

Filharmonia Poznańska – 29 grudnia godz. 19.00

Aby przedłużyć magię Bożego Narodzenia Filharmonia Poznańska zaprasza na wyjątkowy 135. Koncert Targowy ,,Słowicze kolędowanie”. Obok wielu popularnych kolęd, których nie może zabraknąć, usłyszymy też te mniej znane, rzadziej wykonywane pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. O wyjątkowe brzmienie zadbają: Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej oraz Agnieszka Adamczak (sopran).

Gościem specjalnym będzie Ryszard Karczykowski. Artyści swoją twórczością przeniosą nas w atmosferę pełną świątecznej aury i bożonarodzeniowego uniesienia, a nad całością będzie czuwał wybitny dyrygent Maciej Wieloch.

Na wszystkie koncerty serdecznie zaprasza PKO Bank Polski!