„Pamiętajmy! by nie zapomnieć”

Przed nami wyjątkowy koncert upamiętniający ofiary Stanu Wojennego. Znani artyści polskiej sceny muzycznej 13 grudnia o godzinie 18 w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli wyśpiewają pieśni, które były inspiracją do walki z totalitarnym systemem. Na wydarzenie zaprasza PKO Bank Polski.
około min czytania
 

13 grudnia 1981 r. – to pamiętna data w historii całego kraju. Tego dnia, obok wielu walczących ramię w ramię Polaków, do walki o wolność przystąpili również związkowcy z Huty Stalowa Wola. Choć od tych trudnych wydarzeń mija już 40 lat, wspomnienia i pamięć pozostała do dziś.

Tegoroczne obchody w Stalowej Woli, dzięki emisji na antenie TV TRWAM, mają na celu przybliżenie wypadków tamtych dni nie tylko mieszkańcom Stalowej Woli, ale także osobom w całym kraju i poza jego granicami. Przesłaniem naszego widowiska jest pobudzenie Polaków w Ojczyźnie i na całym świecie do wspólnej pamięci – zaprasza Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowa Woli.

PAMIETAJMY 13-12 plakat _WWW.jpg

Muzyką uczcijmy pamięć…

Obchody upamiętniające ofiary Stanu Wojennego odbędą się w Bazylice Konkatedralnej – bastionie lokalnej „Solidarności”. Zabrzmią wyjątkowe pieśni, które weszły do kanonu współczesnych utworów patriotycznych. Oprawę koncertu przygotowują grupy rekonstrukcyjne: Odra Niemen Oddział Podkarpacki i Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów. Dzięki nim widzowie niemal naocznie przeniosą się w czasy Stanu Wojennego.

Wyjątkowi artyści

W programie koncertu znajdą się utwory m. in. Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego czy Jana Pietrzaka. Wystąpią znakomici artyści: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Magdalena Tul, Marzena Ciuła, Michał Gasz, Dariusz Kordek, Jacek Wójcicki, Łukasz Lech. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko oraz Zespół Wokalny Good Sound. Autorem i reżyserem koncertu jest Łukasz Lech, który także poprowadzi widowisko. Koncert będzie transmitowany na antenie TV TRWAM, która objęła wydarzenia swoim patronatem.


Na wydarzenie zaprasza partner koncertu PKO Bank Polski.