#Pomagamy. Kolejny rekord Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa: 1075 litrów krwi w 2 dni

2 dni, 11 miast i blisko 2400 osób oddających ponad 1075 litrów krwi! To efekt jesiennej odsłony Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Dziękujemy!
około min czytania

W organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego jesiennej edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa znów padł rekord. Tym razem akcja odbywała się 2 dni w 11. miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Wzięło w niej udział prawie 2400 osób, oddając 1075 litrów krwi i jej składników.

- Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa to społeczność wspaniałych ludzi – wrażliwych i otwartych. Jej filarem są pracownicy Grupy Kapitałowej PKO, którzy swoją podstawą pokazują, jak można pomagać innym. Najbardziej cieszę się z tego, że dołącza do nas coraz więcej osób. Wszyscy, kolejny raz, pokazali, że pomaganie mają we krwi! Dziękuję – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

We wszystkich miastach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szczególnie we Wrocławiu, gdzie w BAHK uczestniczyło 360 osób, oddając 179 litrów krwi i jej składników, w Białymstoku, gdzie 282 osoby oddały blisko 143 litry krwi oraz w Katowicach, gdzie 265 osób oddało ponad 118 litrów krwi.

- Krew staram się oddawać przynajmniej 2 razy w roku. Mam rzadko występującą grupę, czyli 0 RH-, która może pomóc bardzo wielu osobom. Fajnie, że w naszym banku jest taka inicjatywa, jak Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Dzięki temu, do wielu dociera informacja o potrzebie krwi i wiele osób może do niej dołączyć. A nawet jedna osoba to już bardzo dużo – mówi  Michał Bielak z PKO Banku Polskiego w Mysłowicach.

Jesienna edycja Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbyła się 23-24 września 2021 roku.

To kolejna BAHK, w której zebrano ponad 1000 litrów krwi. W letniej odsłonie, udział wzięło udział blisko 2400 osób w 9 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

- W tym roku planuję oddać krew 4 razy - mam szasnę zdobyć tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi i jestem z tego bardzo dumna. Otrzymałam dar w postaci zdrowia i bardzo chcę się nim dzielić. Zaczęłam oddawać krew dzięki Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa i uważam tę inicjatywę za bardzo ważną. Zachęcam do niej wszystkich. Chyba nie ma niczego bardziej szlachetnego, niż ocalenie czyjegoś życia – mówi Karolina Kozłowska-Kawycz, dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem w PKO Ubezpieczenia.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK) istnieje od 2009 r. Jej cel to nie tylko zbiórka krwi, ale także podniesienie poziomu wiedzy na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców. Do tej pory już ponad 21 tys. osób oddało krew w ramach zbiórek BAHK.