Spotkajmy się w Rotundzie: Sztuka błyskawicznej riposty i inne techniki komunikacji

2020-02-27, 18:00
Zazwyczaj mówimy do ludzi, którzy zamiast zrobić nam owację na stojąco, zadają trudne pytania, kontrargumentują i starają się nas docisnąć. Jak w praktyce przygotować się do trudnej prezentacji, spotkania, rozmowy oraz jak stworzyć odpowiedź na niemal każdy argument w zaledwie kilka sekund? Zapraszamy na wydarzenie w ramach cyklu „Spotkajmy się w Rotundzie”. Tym razem bohaterem wieczoru będzie Radosław Czekan z Akademii Retoryki.
około min czytania
 

Plan:

  1. Ćwiczenie rozgrzewkowe.
  2. Czy wszyscy mamy rację? Wykład na temat najczęstszych pułapek w rozumowaniu.
  3. Błędy i dobre praktyki przygotowania do wystąpień publicznych i debat. Wykład.
  4. Sztuka błyskawicznej riposty – ćwiczenie uczące szybkiej reakcji na tezę, z którą się intuicyjnie nie zgadzamy.
  5. Podsumowanie. Czego uczestnicy dowiedzieli się na dzisiejszym spotkaniu?

Prelekcję poprowadzi Radosław Czekan z Akademii Retoryki. Trener wystąpień publicznych, argumentacji i debatowania, mówca TEDx Warsaw 2019. Jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników, sędziów i trenerów debatowania sportowego w Polsce. To m.in. półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu w kategorii EFL, nauczyciel retoryki w IB Raszyńska oraz trener kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Debatowania Licealistów. Utytułowany międzynarodowo zawodnik, sędzia i trener debat sportowych m.in.: na turniejach w Oxfordzie, Londynie, Moskwie, Lizbonie, Rydze czy Belgradzie.

Do tej pory z jego doświadczenia skorzystało ponad 5000 uczestników, w tym specjaliści i menedżerowie korporacji, urzędnicy oraz politycy.

Obejrzyj wystąpienie Radosława Czekana na TEDx Warsaw 2019.

Spotkajmy się w Rotundzie!

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja.