16 384 uczniów, 1024 szkoły, 4 gry i ponad 3,2 mln zł w puli nagród!

Za nami sezon testowy Predator Games, który został zorganizowany w styczniu. Do turnieju, na 128 miejsc, zgłosiło się 858 szkół. Wynik przerósł oczekiwania organizatorów. Pula Nagród w turnieju wynosi ponad 3 200 000 złotych, a udział w nim wezmą szkoły, które jako pierwsze zgłosiły 16-osobowe reprezentacje. Ze względu na duże zainteresowanie projektem, lista na Predator Games szybko została zamknięta.
około min czytania

Uczniowie szkół, które jako pierwsze zarejestrowały swoje drużyny, będą rywalizować w 4 grach: Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy) i League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy), Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy) oraz Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy). Każda ze szkół mogła zarejestrować maksymalnie 16 zawodników. Minimalny wiek gracza to 13 lat.

Rozgrywki rozpoczną się w piątek 31 marca. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja, odbędzie się w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Predator Games 2023 to największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe, których założeniem jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody. To również perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą. Pasja do gamingu łączy, a związana z nim rywalizacja rozwija. Dlatego stworzono projekt, w ramach którego młodzi fani esportu, przy wsparciu szkół i pedagogów, mogą sprawdzać swoje umiejętności i spełniać marzenia o udziale w profesjonalnym esportowym wydarzeniu. Predator Games to nie tyko turniej, ale również kampania edukacyjna. Do wydarzenia zostali zaproszeni eksperci, których celem jest m. in. zwiększenie świadomości społecznej na temat gamingu i jego pozytywnych stron. Esport uczy strategicznego myślenia, współdziałania czy budowania relacji z rówieśnikami.

Sponsorem Generalnym Predator Games jest PKO Bank Polski.

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polskim