44. PKO Półmaraton w Szczecinie – pomoc dla Jakuba

Już 27 sierpnia ulicami Szczecina przebiegnie 44. PKO Półmaraton i bieg na 10 km. Na liście startowej jest blisko 2,2 tys. zawodników. Od 28 sierpnia do 10 września bieg będzie miał także swoją odsłonę wirtualną.
około min czytania

Uczestnicy biegów mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej dla 25 – letniego Jakuba. Sponsorem Tytularnym zawodów jest PKO Bank Polski.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na półmaraton i bieg na 10 km w Szczecinie. Tegoroczna trasa prowadzi najpiękniejszymi zakątkami naszego miasta. Wszystkich czekają wspaniałe sportowe emocje. Jednocześnie możemy włączyć się w akcję charytatywną i wesprzeć młodego szczecinianina, który wymaga specjalistycznej rehabilitacji – mówi Andrzej Jaskulski, Dyrektor ds. sprzedaży Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Zawodnicy wystartują w niedzielę o godz. 9:00. W tym roku trasa 44. PKO Półmaraton Szczecin i biegu na 10 km prowadzi przez najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne miejsca stolicy Zachodniego Pomorza. Start odbędzie się na Jasnych Błoniach, następnie w kierunku centrum i Wałów Chrobrego. Po przebiegnięciu 9 km uczestnicy będą mogli zdecydować, czy kończą bieg i meldują się na mecie na 10 km czy podejmą wyzwanie i zmierzą się z dystansem półmaratonu.

Ponadto w szczecińskim półmaratonie będzie mógł wystartować każdy biegacz na świecie a nie tylko ci, którzy pojawią się w stolicy Zachodniego Pomorza. Umożliwia to wirtualna formuła biegu. Dystans półmaratonu można pobiec od 28 sierpnia do 10 września, wybierając dogodny termin oraz porę dnia. Odcinek 21,1 km można pokonać „na raz” albo rozkładając go „na raty”, czyli maksymalnie cztery fragmenty trasy. Swój bieg należy zarejestrować urządzeniem z wbudowanym nadajnikiem GPS.

W trakcie 44. PKO Półmaratonu w Szczecinie biegacze mogą wziąć udział w akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc 25 – letniemu Jakuba. Mężczyzna został potrącony przez samochód, co spowodowało niedowład czterokończynowy i śpiączkę mózgową. Potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Jakub jest podopiecznym Fundacji Moc Pomocy.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie Jakuba przyczepią do koszulek specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Jakuba. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla Jakuba będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

W 2023 r. odbyło się już 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 220 tys. zł na leczenie 23 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji biegnę dla..., dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.