750 biegaczy wystartowało w Tarnowskich Górach

W niedzielę 27 sierpnia w Tarnowskich Górach rządzili biegacze. 750 zawodniczek i zawodników rywalizowało w 4. PKO Półmaratonie Tarnogórskim oraz Srebrnej Tarnogórskiej Dyszce.
około min czytania

Start i meta obu biegów mieściły się na Rynku w Tarnowskich Górach. Zmagania biegaczy, którzy pokonywali 10 km pętlę ulicami miasta (półmaratończycy przebiegli ją dwukrotnie), rozpoczęły się o godz. 9 rano i poprzedziła je oczywiście wspólna rozgrzewka.

W Tarnowskich Górach wszystkim biegaczom towarzyszyła ambasadorka programu PKO Biegajmy Razem – Joanna Jóźwik.  Lekkoatletka chętnie udzielała cennych wskazówek wszystkim biegaczom i dzieliła się swoim sportowym doświadczeniem.

Każdy uczestnik rozgrywanych już po raz czwarty zawodów, który wykupił pakiet startowy premium, dostawał pamiątkową koszulkę. Wszyscy zawodnicy rywalizujący w PKO Półmaratonie Tarnogórskim i Srebrnej Tarnogórskiej Dyszce dostawali natomiast medal, pamiątkowy gadżet, a po zakończeniu biegu czekał na nich posiłek. Na trasie biegu znajdowały się dwa punkty z wodą do picia.

PKO Półmaraton Tarnogórski zaliczany był do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Każdy zawodnik, który ukończy cztery z sześciu tegorocznych biegów zdobędzie tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikalną pamiątkę.

PÓŁMARATON:

Mężczyźni:

HOSEA TUEI - 01:07:21
MATHEW KOSGEI - 01:07:21
MATEUSZ MRÓWKA - 01:07:39

Kobiety:

HELLEN KIMUTAI - 01:22:28
PETRA PASTOROVA - 01:24:33
DOMINIKA BROL - 01:26:26