8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wraca po trzech latach przerwy

Sportowcy z kilkudziesięciu krajów znów pobiegną ulicami Wrocławia.
około min czytania

W sobotę, 18 czerwca o godzinie 21:30 ze Stadionu Olimpijskiego wyruszy 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Na liście startowej jest 12 tysięcy zawodników.

Po trzech latach przerwy spowodowanych pandemią, biegacze ponownie odwiedzą Dolny Śląsk. Organizatorzy biegu zadbali o nową, malowniczą trasę i bogatą oprawę, którą z pewnością zapamiętają wszyscy uczestnicy. Na trasie słychać będzie rockowe brzmienia, a na głównych zabytkach miasta pojawi się iluminacja. Uczestnicy przebiegną między innymi przez wnętrze słynnej Hali Stulecia, w której rozgrywane są ważne wydarzenia sportowe. Start, meta i biuro zawodów będą mieściły się na Stadionie Olimpijskim.

Organizatorzy dbają o ekologię, dlatego na trasie plastikowe kubki zostaną zastąpione papierowymi, do których nalewana będzie kranówka dostarczona przez wrocławskie wodociągi. Pakiety startowe z koszulką i numerem startowym nie będą pakowane do foliowych reklamówek. Każdy uczestnik odbierze je do własnych rąk. Wspomniany numer startowy w dniach 18-19 czerwca będzie jednocześnie biletem komunikacji miejskiej.

Wydarzeniem towarzyszącym jest PKO Wieczorny Bieg Rodzinny. Trasę o długości 1,4 km planuje pokonać około 700 osób. Rywalizacja toczyć się będzie na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego. Start zaplanowano na godzinę 19:00. 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wyruszy z tego samego miejsca dwie i pół godziny później. Każdy z zawodników otrzyma świecące w ciemności medale z wizerunkiem krasnala.

Natalia Bąk
Ekspert w PKO Banku Polskim