Andrzej Opłatek najlepszy w konkursie PKO Banku Polskiego

Reprezentant Polski Andrzej Opłatek zwyciężył w notowanym w światowym rankingu konkursie o nagrodę PKO Banku Polskiego podczas Warsaw Jumping na warszawskim Służewcu. Drugie miejsce wywalczył utytułowany Holender Maikel van der Vleuten, a trzecie - wicemistrz Polski Jarosław Skrzyczyński.
około min czytania

Jeźdźcy, w tym konkursie zwykłym, mieli do pokonania 12 przeszkód, w tym trzy kombinacje podwójne, które wymagały oddania 15 skoków. Kręta trasa parkuru została zaprojektowana tak, że dawała możliwości wykonania skrótu już na przeszkodę nr 2. Znakomicie spisywali się w nim reprezentanci Polski. Prowadzenie kolejno obejmowali Malwina Urbańska, Jarosław Skrzyczyński i Andrzej Opłatek. I to właśnie ostatni z wymienionych zwyciężył zgarniając, nie tylko 26 000 zł nagrody, ale również 50 punktów do Longines Ranking. Dosiadał konia Le Cordial.

Jestem bardzo zadowolony. Le Cordial był w super formie od początku tych zawodów, więc bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Wygrana konkursu w domu daje dużo radości, także jestem bardzo zadowolony. To świetna prognoza przed jutrem. Pewnie każdy ma jakąś swoją indywidualną strategię, ja wiem na co stać mnie i mojego konia. On też jest w dobrej formie, więc spokojnie czekamy na jutrzejszy Longines EEF Series Final – powiedział.

Drugą pozycję wywalczył brązowy medalista mistrzostw świata Maikel van der Vleuten na Equus Tame.

Parkur dawał kilka opcji do wyboru. Jeśli ktoś chciał wygrać, musiał podjąć ryzyko skrótów. Ja się cieszę z tego, że zawody są świetnie zorganizowane i to jest naprawdę dobre doświadczenie dla naszych młodych, mniej doświadczonych koni, jak mój 8-letni ogier, na którym teraz wywalczyłem ten medal – powiedział.

Trzeci był Skrzyczyński na Jerico… chwilę po tym, jak wygrał gonitwę pokazową.

Konkurs CSIO4* o nagrodę PKO Banku Polskiego

  1. Andrzej Opłatek / Le Cordial / 62.04 sec / Polska
  2. Maikel van der Vleuten / Equus Tame / 63.30 sec / Holandia
  3. Jarosław Skrzyczyński / Jerico / 64.37 sec / Polska

Natalia Bąk
Ekspert w PKO Banku Polskim