Biegnąc w 4. PKO Tarnogórskim Półmaratonie pomagamy Zosi

27 sierpnia ulicami Tarnowskich Gór pobiegnie 4. PKO Tarnogórski Półmaraton i Srebrna Dyszka. W niedzielę na starcie zamelduje się ponad 800 biegaczy. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski.
około min czytania

Uczestnicy półmaratonu będę mogli włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc w zbiórce funduszy na leczenie małej Zosi.

Widzimy się w Tarnowskich Górach i zaliczamy kolejny bieg z cyklu PKO Korona Śląskich Półmaratonów. Wszystkim życzę wytrwałości i powodzenia. Zachęcam również wszystkich biegaczy do wsparcia akcji charytatywnej i pomocy malutkiej Zosi, która potrzebuje specjalistycznego leczenia – mówi Justyna Gaś, Dyrektor Oddziału 1. PKO Banku Polskiego w Tarnowskich Górach.

Biegacze rozpoczną w niedzielę wspólną rozgrzewką. Wystartują o godz. 9:00 z tarnogórskiego rynku i pobiegną ulicami: Krakowską, Bytomską, Legionów, Ogrodową, Rudną, Łomnickiego, Gliwicką, Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Opolską, Towarową, Wincentego Pola, Grzybową, Chemików, Czarnohucką, Sienkiewicza, Piłsudskiego i Tylną.

Półmaratonowi towarzyszyć będzie Srebrna Dyszka, czyli bieg na 10 km.

Na biegu w Tarnowskich Górach zawodników dopingować będzie m.in. wspaniała polska lekkoatletka, ambasadorka programu PKO Biegajmy Razem Joanna Jóźwik.

Półmaraton w Tarnowskich Górach zaliczany jest do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. W jej skład wchodzi sześć niezwykłych biegów: 14. PKO Półmaraton Katowicki, 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, 4. PKO Nocny Piekarski Półmaraton, 4. PKO Tarnogórski Półmaraton, 14. PKO Bytomski Półmaraton, 9. PKO Półmaraton Gliwicki. Biegacze, którzy ukończą minimum 4 z 6 wskazanych biegów otrzymają tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikalną pamiątkę.

W trakcie 4. PKO Tarnogórskiego Półmaratonu biegacze mogą wziąć udział w akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc 10-cio miesięcznej Zosi. Dziewczynka cierpi na wodogłowie i oczopląs. Wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji, aby w przyszłości jej życie było jak najbardziej zbliżone do normalnego. Jest podopieczną Fundacji Serca dla Maluszka.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią do koszulek specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Zosi. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentów. Identyfikatory akcji biegnę dla Zosi będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

W 2023 r. odbyło się już 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 220 tys. zł na leczenie 23 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji biegnę dla..., dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.