Biegniemy w 14. bytomskim półmaratonie i pomagamy Julii

Już 16 września odbędzie 14. PKO Bytomski Półmaraton. Biegacze będą rywalizować również na dystansie 5 i 10 km. Zawodnicy chętni wesprzeć 19-letnią Julię będą mogli włączyć się do akcji charytatywnej biegnę dla… Na półmaraton i wydarzenia towarzyszące zaprasza PKO Bank Polski, Sponsor Tytularny zawodów. Wydarzenie jest jedną z imprez cyklu PKO Korony Śląskich Półmaratonów.
około min czytania

Zapraszam wszystkich biegaczy – młodszych i starszych do Bytomia. A kto nie biega, niech głośno dopinguje. Już niewiele zostało, aby zdobyć PKO Koronę Śląskich Półmaratonów. Zachęcam także, aby włączyć się w akcję charytatywną "biegnę dla…" i wesprzeć młodą Julię – mówi Tomasz Stalica, dyrektor Oddziału 1. PKO Banku Polskiego w Bytomiu.

Bytomski Półmaraton oraz towarzyszące mu biegi na 5 i 10 km wystartują od godz. 11:00 z parkingu centrum handlowego przy Al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bytomiu – Miechowicach. Zawodnicy przebiegną m.in. ul. Andersa, Wolnego, Nową, Stolarzowicką, Felińskiego, Nickla i Francuską. Na liście startowej jest już prawie 1,4 tys. nazwisk.

Biegom w Bytomiu towarzyszyć będzie również rywalizacja w nordic walking na dystansie 10,5 km, a także Półmaraton Junior. Będą w nim rywalizować dzieci i młodzież z roczników 2008-2019 na dystansie 200-1000 m.

Biegaczy w Bytomiu dopingować będzie ambasadorka programu biegowego PKO Banku Polskiego, wybitna polska lekkoatletka Joanna Jóźwik.

14. PKO Bytomski Półmaraton zaliczany jest do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. W jej skład wchodzi sześć niezwykłych biegów: 14. PKO Półmaraton Katowicki, 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, 4. PKO Piekarski Półmaraton, 4. PKO Tarnogórski Półmaraton, 14. PKO Bytomski Półmaraton, 9. PKO Półmaraton Gliwicki. Biegacze, którzy ukończą minimum 4 z 6 wskazanych biegów otrzymają tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikatową pamiątkę.

Zawodnicy startujący w 14. PKO Bytomskim Półmaratonie oraz w biegach towarzyszących mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla…i pomóc 19-letniej Julii. Dziewczyna urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, czego konsekwencją jest przepuklina oponowo-rdzeniowa. Wsparcie potrzebne jest na nowy wózek inwalidzki, który pomaga Julii w codziennym funkcjonowaniu. Jest podopieczną Fundacji Słoneczko.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczyny przyczepią do koszulek specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Julii. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji biegnę dla Juliibędzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

W 2023 r. odbyły się już 24 charytatywne akcje biegowe, w które włączyło się ponad 7,7 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać 260 tys. zł na leczenie 27 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano 530 akcji biegnę dla..., dzięki którym wsparto 601 osób kwotą ponad 6,9 mln zł. Do akcji włączyło się ponad 230 tys. biegaczy.