CAVALIADA w Warszawie

10-13 listopada to wyjątkowy czas dla wszystkich miłośników jeździectwa. Zapraszamy do Centralnego Ośrodku Sportu Torwar. To właśnie tam przez cztery dni będziemy śledzić zmagania zawodników rywalizujących w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu, skokach i WKKW.
około min czytania

Emocje sportowe na najwyższym poziomie, codzienne bloki pokazowe oraz widowiskowe konkursy specjalne – to wszystko będzie można zobaczyć podczas tegorocznej CAVALIADY. Dodatkowo imprezie towarzyszyć będą Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, gdzie na większej niż w zeszłym roku powierzchni wystawienniczej, każdy miłośnik jeździectwa znajdzie coś dla siebie. W długi weekend Narodowego Święta Niepodległości nie zabraknie też uroczystych pokazów i atrakcji dla publiczności.

Podczas CAVALIADY w Warszawie konkursy skokowe odbywają się w ramach zawodów międzynarodowych w randze: CSI2*W, CSI1* i CSI amatorów. Dwa najważniejsze konkursy są zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i jednocześnie rankingu CAVALIADY Tour. Są to: piątkowa Duża Runda i niedzielne Grand Prix z pulą 104 tys. zł każdy. Dodatkowo Grand Prix Warszawy jest jedną z eliminacji Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dużym ułatwieniem dla zawodników, startujących w zawodach CSI1* i CSI amatorów jest brak wymaganych paszportów FEI.

CAVALIADA w Warszawie to pierwszy przystanek największego cyklu w Polsce, autoryzowanego przez Międzynarodową Federację Jeździecką. Zapewniamy sportowe emocje przez cały sezon zimowy. CAVALIADA rozpoczyna się w listopadzie w Warszawie, a w grudniu zapraszamy na największą edycję do Poznania.

Natalia Bąk
Ekspert w PKO Banku Polskim