Finał Plaży Open w Manufakturze

To będzie wyjątkowe podsumowanie tegorocznej Plaży Open. Czternasta edycja cyklu dobiega końca, a swój wielki finał będzie mieć w zaprzyjaźnionym miejscu w sercu Polski - na terenie łódzkiej Manufaktury.
około min czytania

Tegoroczna Plaża Open to cztery wydarzenia i cztery lokalizacje. Dotychczas rozegrano niezwykle udane turnieje w Mysłowicach, Myślenicach oraz w Białymstoku. Teraz przyszedł czas na wielkie podsumowanie i ostatni przystanek cyklu. Będzie to dla najdłużej rozgrywanego cyklu turniejów siatkówki plażowej w Polsce jubileuszowy - dziesiąty raz w Łodzi. Tego nie można przegapić! Dla tych, którzy jednak nie będą mogli gościć na trybunach, organizatorzy nie lada gratkę. Najważniejsze wtorkowe mecze będzie można oglądać w TVP Sport. 

Rywalizacja w Plaży Open w Łodzi po raz pierwszy odbyła się w 2011 roku. Wtedy turniej zlokalizowany był na terenie Stawów Jana. Pierwszymi triumfatorami łódzkiej imprezy byli Bartłomiej Rebzda i Bartosz Jesień. W turnieju kobiet najlepsze okazały się wtedy Agnieszka Radkowiak-Kiedacz i Magdalena Rapacz-Matras. Następnie rozgrywki przeniosły się na teren Manufaktury. W kolejnych latach Plaża Open ośmiokrotnie gościła na terenie tego wyjątkowego miejsca.

Dlaczego warto odwiedzić Manufakturę i Plażę Open? Będzie można obejrzeć niezwykle ciekawe starcia, dużo siatkówki plażowej w wydaniu profesjonalnym, a także w wersji dla każdego. Wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki zrealizowany zostanie drugi turniej, w którym wszyscy mogą wziąć udział. To jednak nie wszystko. Kibice w czasie trwania turniejów Plaży Open nie narzekają na nudę. Również w popularnej „Manu” przygotowany zostanie jedyny w Polsce „Siatkathlon”. Jest to turniej, w którym mecze są podzielone na sety, a każdy set rozgrywany jest w innej dyscyplinie. Ta rozgrywana jest podobnie, jak siatkówka z wykorzystaniem siatki. Będą także konkursy i atrakcje indywidualne przygotowane dzięki sponsorowi strategicznemu – ORLEN oraz sponsorowi oficjalnemu - PKO Bank Polski.

W niedzielę, 13 sierpnia rozegrane zostaną eliminacje do turnieju głównego. We wtorek rozegrane zostaną najważniejsze spotkania, w których udział wezmą najlepsi. Finał kobiet zaplanowano na godzinę 15:00. Godzinę później do rywalizacji o złoto przystąpią siatkarze. Sponsorem oficjalnym Plaży Open w Łodzi jest PKO Bank Polski.