Już w niedzielę 9. PKO Białystok Półmaraton!

Pod hasłem „Odetchnij pełną piersią” w niedzielę 15 maja 2022 r. wystartuje 9. PKO Białystok Półmaraton. Biegowi towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…” na rzecz chorego chłopca. Do zobaczenia w Białymstoku! Na wydarzenie zaprasza PKO Bank Polski, sponsor tytularny.
około min czytania
 

9. edycja PKO Białystok Maratonu odbędzie się pod hasłem „Odetchnij pełną piersią". To odwołanie do korzyści płynących z biegania, ale także do walorów regionu określanego mianem „zielone płuca Polski". Bieg odbędzie w formule tradycyjnej i wirtualnej.

PKO Białystok Półmaraton to duże wydarzenie sportowo-rekreacyjne w regionie. Przed nami wspaniała rywalizacja i zabawa dla całych rodzin. Na kibiców w każdym wieku czekają atrakcje. Tradycyjnie, biegowi towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”. Zachęcam zawodników do udziału i pomocy dwuletniemu Julkowi – mówi Zbigniew Bohdziewicz, dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego w Białymstoku PKO Banku Polskiego.

Atrakcje dla wszystkich

Na wszystkich uczestników biegu czekają atrakcje. PKO Bank Polski, sponsor tytularny wydarzenia zadbał o zorganizowanie strefy kibicowania, gdzie wystąpi street band oraz bębniarze motywujący zawodników. Wszyscy będą mogli wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy.

9. PKO Białystok Półmaratonowi towarzyszył będzie PKO Bieg na 5. oraz odbywający się dzień wcześniej PKO Bieg Juniora. Specjalnie dla dzieci przygotowano miasteczko lekkoatletyczne, w którym najmłodsi  będą mogli spróbować swoich sił i dowiedzieć się wielu sportowych ciekawostek.

Uczestnicy Półmaratonu mają do przebycia 21 km. I co ważne, można to zrobić także wirtualnie – w dowolnym miejscu i dogodnym czasie. Na pokonanie dystansu, zwodnicy mają 7 dni. Nagrodą dla biegaczy jest z pewnością satysfakcja, ale także pamiątkowe medale. W tym roku pojawi się na nich postać bogini miłości Wenus.

Biegnę dla Julka

Uczestnicy 9. PKO Białystok Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…”
i pomóc choremu chłopcu. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Julka” i dotrą z nią do mety.

Dwuletni Julek zachorował na nowotwór – neuroblastomę i przeszedł całą kurację. Nadal jedna wymaga leczenia, by zapobiec nawrotowi choroby. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Siepomaga.

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja PKO Banku Polskiego, która od 2013 roku w całym kraju organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 480, a Fundacja wsparła ponad 550 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,5 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się prawie 217 tys. biegaczy.

Akcje „biegnę dla…” to inicjatywy wpisujące się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

 Ewa Maciejewska
Specjalista w PKO Banku Polskim