Księżycowe bieganie z PKO BP w Rybniku

Przed nami dwunasta odsłona PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego. Biegacze z całej Polski mają do pokonania trasę o długości 21,097 km.
około min czytania

Dzięki temu każdy uczestnik pozna ulice Rybnika. Start biegu 25 czerwca o godzinie 22:00. Strefa startu i mety będzie zlokalizowana na parkingu przed kąpieliskiem „RUDA” w Rybniku.

Ci, którzy wolą krótsze dystanse mogą wystartować w biegu towarzyszącym NOCNA DYCHA+ (10,5 km). Dla tych, którzy najchętniej biegają w parach organizatorzy przygotowali niespodziankę. W Rybniku będzie można zmierzyć się w klasyfikacji MARATON DWÓCH SERC.

Podczas biegu każdy uczestnik, wspólnie z PKO Bankiem Polskim, będzie mógł pomóc  4-miesięcznemu Mikołajowi. Chłopiec choruje na SMA. Szansą na poprawę stanu zdrowia jest specjalistyczne leczenie, na które zbierane są środki. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Siepomaga. Podczas biegu w Rybniku, pomagać można przez bieganie. Wystarczy przypiąć do koszulek odpowiednie kartki z napisem: "Biegnę dla Mikołaja". Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenia chłopca.

12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy to również atrakcje dla najmłodszych pasjonatów biegania. Miasteczko lekkoatletyczne to znakomity sposób na aktywność fizyczną dla dzieci.

Rybnicki Półmaraton Księżycowy jest drugim w kolejności biegiem, który składa się na Biegowe Grand Prix Rybnika. Sobotni półmaraton jest obowiązkowym biegiem, dla tych, którzy chcą być sklasyfikowani dodatkowo w Biegowym Grand Prix Rybnika.

12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy jest również częścią PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Do zobaczenia na trasie!