Siatkarskie show podczas Orlen PKO Beach Volley Tour Przysucha 2022

Kolejny turniej w Przysusze dobiegł końca. Tegoroczne zmagania Orlen PKO Beach Volley Tour to trzy dni rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie, mecz charytatywny gwiazd polskiej siatkówki i atrakcje dla kibiców, szczególnie tych najmłodszych.
około min czytania

Najlepiej w całym turnieju spisały się duety: Magdalena Saad i Aleksandra Lipska, a także Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak.

W niedzielę trybuny Orlen PKO Beach Volley Tour Przysucha 2022 pękały w szwach, a na boiskach toczyła się niesamowita walka sportowa. Starcia o finał to dużo fantastycznej rywalizacji, potężnych ataków i spektakularnych obron. Najbardziej wybredni kibice siatkówki plażowej z pewnością nie mogli narzekać. Duet Brożyniak/Janiak pokonał w fenomenalnym stylu reprezentantów i jednocześnie turniejową "jedynkę" Jakuba Szałankiewicza i Mateusza Florczyka.

Kadrowicze aż do półfinału nie zanotowali porażki. Na tym etapie musieli jednak uznać wyższość rywali. W drugiej walce o finał para Ciemachowski/Sobstyl znowu pokonała faworytów - Marcina Ociepskiego i Michała Kądziołę. W turnieju siatkarek rozstawione z numerem pierwszym Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak awansowały do finału, ale nie bez problemu. Młodziutkie Kielak/Kruczek napsuły im sporo krwi i nie odpuszczały do końca. Trochę łatwiej miał duet Saad/Lipska. Dyspozycja obu zawodniczek pozwoliła im kontrolować grę od początku do końca.

Finał kobiet to siatkarski majstersztyk obu par. Ciężko było wskazać duet, który triumfuje. Zarówno Łukaszewska/Błasiak, jak i Saad/Lipska pokazały, co znaczy walka do końca. Mało która piłka wchodziła "na czysto" w pole gry. Dyspozycja na siatce również wyglądała bardzo dobrze po obu stronach siatki.

W decydujących momentach to Aleksandra Lipska była najbardziej czujna, a Magdalena Saad szalała w obronie i to pozwoliło im triumfować. Finał mężczyzn to pokaz świetnej gry Brożyniaka i Janiaka. Ciemachowski i Sobstyl starali się dotrzymywać im kroku, jednak tym razem już bezskutecznie. Mimo wszystko dla nich jest to najlepszy wynik w sezonie. Dla duetu Brożyniak/Janiak było to już trzecie zwycięstwo z rzędu w przysuskich turniejach.

przysucha-orlen-beach

Przed finałowymi starciami miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie - charytatywny mecz gwiazd, który dostarczył zgromadzonym kibicom wiele uśmiechu i dobrej zabawy. Natomiast małemu Kubusiowi zapewnił wsparcie finansowe na kosztowną rehabilitację i bardzo drogie badania. Na boisko główne wybiegły dwie drużyny. W drużynie Łukasza Kaczmarka znaleźli się: Paweł Zagumny, Dawid Konarski, Grzegorz Bociek, Łukasz Wiśniewski i Dj Ucho. Team Norberta Hubera stworzyli: Jan Firlej, Grzegorz Fijałek, Jakub Bucki, Michał Ruciak i Wojciech Żaliński.  Podsumowując to był siatkarski gwiazdozbiór w Przysusze – mistrzowie świata, zdobywcy Ligi Mistrzów, olimpijczycy, reprezentanci Polski.

Aż dziwne, jak szybko minęły te trzy dni z Orlen PKO Beach Volley Tour w Przysusze. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za walkę i serce pozostawione na boiskach. Wolontariuszom i ekipie organizatorskiej za ich ciężką pracę. Sponsorom, na czele z PKN Orlen i PKO BP za wsparcie. Wszyscy oni mieli wpływa na to, jak wyglądało to w tym roku. Pogoda na finały była idealna, więc wszystko naprawdę ułożyło się idealnie - podsumował Piotr Skiba, pomysłodawca i główny organizator turnieju.

Dla kibiców przygotowano też wiele atrakcji poza głównym boiskiem. Strefa aktywności, relaksu i kreatywności PKO Banku Polskiego cieszyła się wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin z dziećmi i pomagała zregenerować siły do kibicowania.

 

Orlen PKO Beach Volley Tour Przysucha 2022


Turniej mężczyzn

 • półfinały:
  Szałankiewicz Jakub / Florczyk Mateusz – Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr 0:2 (19:21, 17:21)
  Ociepski Marcin / Kądzioła Michał – Ciemachowski Igor / Sobstyl Adam 0:2 (16:21, 20:22)

 • mecz o 3. miejsce:
  Szałankiewicz Jakub / Florczyk Mateusz – Ociepski Marcin / Kądzioła Michał 0:2 (16:21, 8:21)

 • finał:
  Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr – Ciemachowski Igor / Sobstyl Adam 2:0 (21:12, 21:19)

Turniej kobiet

 • półfinały:
  Łukaszewska Justyna / Błasiak Izabela – Kielak Julia / Kruczek Maja 2:1 (21:15, 23:25, 15:7)
  Saad Magdalena / Lipska Aleksandra – Zdon Aleksandra / Zackiewicz Izabela 2:0 (21:17, 21:15)

 • mecz o 3. miejsce:
  Kielak Julia / Kruczek Maja – Zdon Aleksandra / Zackiewicz Izabela 2:0 (25:23, 23:21)

 • finał:
  Łukaszewska Justyna / Błasiak Izabela – Saad Magdalena / Lipska Aleksandra 1:2 (24:26, 21:17, 11:15)

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polskim