PKO Bank Polski zaprasza na 11. Letni Bieg Piastów w Górach Izerskich

Na pięknych, ale i wymagających trasach w Górach Izerskich 26 i 27 sierpnia odbędzie się 11. Letni Bieg Piastów. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 12, 22 lub 50 km. Na liście startowej już 1,4 tys. chętnych.
około min czytania

Uczestnicy biegu będą mogli również przyłączyć się do akcji charytatywnej i wesprzeć leczenie 17 – letniego Mikołaja. Sponsorem Generalnym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Zachęcam wszystkich – młodszych i starszych – do udziału w Letnim Biegu Piastów. Przebiec 12 km, półmaraton lub ultramaraton w Górach Izerskich to nie lada sztuka, która wymaga wielkiego hartu ducha. Trudy rekompensują piękne górskie widoki. Zapraszam również do przyłączenia się do akcji charytatywnej dla 17 – letniego Mikołaja, który wymaga specjalistycznego leczenia – mówi Beata Zagórska, Dyrektor Oddziału 1. PKO Banku Polskiego w Jeleniej Górze.

26 sierpnia o godz. 9:00 z Polany Jakuszyckiej startuje ultramaraton; o godz. 10:00 – półmaraton. 27 sierpnia o godz. 10:00 wystartuje bieg na 12 km. Trasy wszystkich biegów prowadzą pięknymi – krajobrazowo i przyrodniczo, ale i wymagającymi – Górami Izerskimi, m.in. wokół Koziego Grzbietu, na Orle i Granicznik, rzeki Izery, Szklarskiej Drogi na Rozdroże pod Cichą Równią.

Rywalizować będą również młodzi biegacze w Biegu Przedszkolaka i Wyprawie Zuchów. Odbędzie się także rekreacyjny marsz Nordic Walking. Tutaj nie liczy się rywalizacja i czas, ale udział i fakt, że dotarło się do mety.

W trakcie Letniego Biegu Piastów biegacze mogą wziąć udział w akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc 17 – letniemu Mikołajowi. Chłopiec zachorował na guza mózgu. Wymaga specjalistycznego leczenia i terapii. Mikołaj jest podopiecznym Fundacji Kawałek Nieba.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie chłopca przyczepią do koszulek specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Mikołaja. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla Mikołaja będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

W 2023 r. odbyło się już 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 220 tys. zł na leczenie 23 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji biegnę dla..., dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.