PKO Ubezpieczenia Junior Race – półmetek wyścigów dla najmłodszych

W tym roku wyścigi dla dzieci odbywają się pod szyldem PKO Ubezpieczenia Junior Race. Dzieci rozpoczęły swoją rywalizację w maju i biorą udział w 10 edycjach wyścigów, w wielu miastach Dolnego Śląska.
około min czytania

Niektóre edycje odbywają się w tym samym czasie co zawody dla dorosłych kolarzy PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk i wtedy ruch jest naprawdę spory. Właśnie zbliżamy się do półmetka zawodów dla najmłodszych!

Halo tu Złotoryja – tak było podczas pierwszej rywalizacji

Pierwsze wyścigi dla najmłodszych odbyły się w tym roku 15 maja, w Złotoryi i od razu zgromadziły tłum maluchów. Najmłodsi ścigali się na trawiastym torze w czterech kategoriach wiekowych. W wolnych chwilach, kiedy rywalizację mieli już za sobą, mogli spędzić aktywnie czas korzystając z atrakcji, które przygotowaliśmy w naszej strefie expo.

Żmigród, to była także dawka dużych emocji

Kolejny start 3 czerwca odbył się w Żmigrodzie. Tym razem blisko 80 dzieci stanęło do rywalizacji – wszystko było nowe i inne niż poprzednio. Przede wszystkim najmłodsi adepci na kolarzy startowali i finiszowali w oprawie, w której ścigali się uczestnicy wyścigów dla dorosłych PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk.

Zaraz po wyścigach dla dzieci na trasę wyruszyła elita mężczyzn startująca w wyścigu punktowanym do PZKol – GP Doliny Baryczy. Było więc bardzo podniośle i kolorowo – młodzi kolarze mogli się poczuć, jak na największych światowych wyścigach. Inna była również nawierzchnia, gdyż runda była wytyczona ulicami miasta. Asfaltowo-brukowa pętla miała długość jednego kilometra. Dekoracje na scenie głównej na Żmigrodzkim rynku też były wielkim przeżyciem – zwłaszcza, że dla niektórych malców to był pierwszy w życiu sportowy sukces. Dzięki promocji miasta oraz lokalizacji, w centrum były tłumy kibiców.

3. edycja tym razem w Gromadce

Gromadka, to kolejne miejsce na mapie Dolnego Śląska, w którym odbyły się wyścigi PKO Ubezpieczenia Junior Race. Z racji braku rundy asfaltowej, najmłodsi rywalizowali na trawiastym torze wyznaczonym w bliskiej odległości miasteczka zawodów. Zapisy prowadzone były pod namiotem PKO Ubezpieczenia, a każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy. W nim na przykład chusta rowerzysty z odblaskiem.

Na najlepszych w swoich kategoriach wiekowych czekały trofea sportowe – medale i dyplomy, ale także każdy uczestnik odebrał dyplom za udział. W wyścigu wzięło udział około 60 zawodników podzielonych na 4 grupy wiekowe.

Gromadka, choć mała miejscowość, bardzo poważnie podeszła do wyścigów dla najmłodszych. Na liście startowej znaleźli się lokalni mieszkańcy i dzieci uczestników wyścigów szosowych PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Niektóre nazwiska dzieci zaczynają się już powtarzać, co nas bardzo cieszy. Widać, że rodziny wybierają aktywny sposób spędzania czasu. Kiedy tata lub mama jadą w zawodach dla dorosłych, ich dzieci w tym czasie rywalizują sportowo ze swoimi rówieśnikami.

Kolejna edycja wyścigów też już za nami

Czwarty wyścig z serii PKO Ubezpieczenia Junior Race odbył się 3 lipca w Szklarskiej Porębie. Tutaj najmłodsi rywalizowali przy okazji wyścigu MTB Bike Maraton. Trawiasta runda wytyczona przy dolnej stacji kolejki na Szrenicę połączona ze strefą aktywności PKO Ubezpieczenia, stworzyła osobne miasteczko dla najmłodszych.

Było malowanie buziek, strefa gier i zabaw oraz wiele innych atrakcji. W pakiecie startowym pojawił się nowy bidon i zawodnicy po raz pierwszy mogli się spotkać z Panem Królikiem. Maskotka zawodów dopingowała najmłodszych w ich rywalizacji. Pogoda tego dnia dopisała. Jedni zawodnicy podchodzili do sprawy bardzo poważnie, dla innych była to czysta zabawa i pierwsze kroki w rowerowych zawodach. Dla nas najważniejsze jest to, że młodzi adepci sztuki kolarskiej mają, gdzie zaczynać swoją przygodę z rowerami i aktywnie spędzali czas. Oczywiście najlepsi zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i brawami. Oklaskiwano również te dzieci, które nie stanęły na podium, ale odebrały swój dyplom za udział. Po zakończeniu zawodów, pakiety oraz numery startowe, były miłą pamiątką dla wszystkich uczestników.

Rozwijamy prędkość. To jeszcze nie wszystko! Przed nami nadal sporo sportowych emocji podczas następnych edycji zawodów w Obiszowie 31 lipca, Miękini 28 sierpnia, Świdnicy 12 września, Jeleniej Górze 16 września i Sobótce 9 października. Tam zakończy się sezon kolarskiej rywalizacji dla najmłodszych.

Jeśli razem z rodzinami chcielibyście dołączyć do tego święta rowerowego dla najmłodszych – serdecznie zapraszamy!

Możecie też na bieżąco śledzić wpisy o PKO Ubezpieczenia Junior Race oraz PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk na www.viadolnyslask.pl lub na profilach PKO Ubezpieczenia w mediach społecznościowych.

#bokochaMYrowery