Plażowe granie w Chełmie coraz bliżej

Od piątku do niedzieli w Chełmie toczyć się będzie rywalizacja sportowa w turnieju PKO Chełm Grand Prix Polski 2022.
około min czytania

To ostatni przystanek polskich par plażowych przed finałami mistrzostw Polski, a same zawody zapowiadają się bardzo ciekawie.

Do Chełma zjedzie się czołówka polskich par plażowych. Do turnieju zgłosiło się ponad 50 duetów (29 par siatkarzy i 24 par siatkarek). Powalczą one o łączną pulę nagród 40 000 zł (po 20 000 zł na płeć). W zmaganiach mężczyzn turniejową jedynką będą Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, którzy pod koniec lipca triumfowali w międzynarodowych zawodach Beach Pro Tour w Warszawie.

Tuż za nimi na liście startowej plasują się Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, którzy ostatnio z Bukaresztu przywieźli brązowe medale. W zmaganiach siatkarek o kolejną wygraną w sezonie walczyć będą Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak (turniejowa "jedynka"). Nie zabraknie też duetów, które rywalizowały na międzynarodowych plażach - Gruszczyńska/Wachowicz czy Legieta/Jochym.

Zmagania PKO Chełm Grand Prix Polski 2022 wystartują w piątek. Wtedy rozegrane zostaną kwalifikacje do turnieju głównego. Te najważniejsze rozgrywki rozpoczną się w sobotę, natomiast na niedzielę zaplanowano decydujące starcia. Trzeci dzień rywalizacji otworzą ćwierćfinały. Mecze o złote medale rozegrane zostaną kolejno o 15:00 i 16:00.

Oprócz rywalizacji sportowej na kibiców w Chełmie czeka wiele atrakcji. W niedzielę przed starciami finałowymi rozegrany zostanie mecz gwiazd. Zagrają w nim dobrze znane wszystkim osobistości polskiej siatkówki. Jednym z gości będzie Paweł Zagumny - były rozgrywający reprezentacji Polski, który ma na koncie ponad 400 występów w barwach narodowych. Jego sukcesy można wymieniać bardzo długo. Do jednych z największych należą: złoto mistrzostw świata z 2014 roku, złoto Ligi Światowej 2012 i złoto mistrzostw Europy 2009. Do tego Zagumny zdobył wiele medali mistrzostw Polski i krajowych pucharów.

Obok niego wystąpi Grzegorz Fijałek - trzykrotny olimpijczyk. To on wspólnie z Mariuszem Prudlem stworzył pierwszy w historii polskiego sportu duet siatkówki plażowej, który wystąpił w turnieju olimpijskim. Miało to miejsce w Londynie w 2012 roku. W 2013 i 2016 roku Fijałek sięgał też po brązowe medale mistrzostw Europy. Na początku tego roku wieloletni reprezentant Polski zakończył profesjonalną karierę sportową.

Wstęp na każdy dzień turnieju dla kibiców jest bezpłatny.

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polskim