Po raz 32. czas na Piłę

3 września to dzień, w którym spotykamy się na międzynarodowym bieganiu w Pile. Półmaraton Signify to bieg z historią. Przez trzy dziesięciolecia startowali tam najwspanialsi polscy biegacze i biegaczki. Olimpijczycy, medaliści mistrzostw Polski, tacy którzy zapisali złote karty polskiej lekkiej atletyki! Bieg z szybką trasą sprzyjającą uzyskiwaniu rekordów życiowych.
około min czytania

Do dziś wielu zawodników posiada rekordy życiowe właśnie z Piły: zwycięzca z 2001 roku John Rotich, pierwszy zawodnik z 2011 Martin Mukule, Triumfator z 2013 Joshua Munywoki, mistrz Polski z lat 2001 i 2005 Adam Dobrzyński.

Rekordy trasy świadczą również o wysokim poziomie imprezy i świetnej trasie: 1:02:11 Daniela Muteti i kobiet 1:11:09 Stella Barsosio.

Rekord frekwencji jest również wykładnikiem pilskiej gościnności i zaangażowania organizatorów. W 2018 roku metę minęło 3825 zawodników! I zapewne byłoby więcej gdyby nie fakt, że 4 tysiące biegaczy to maksymalna grupa dobrana do przepustowości trasy. Po pandemii bieg chce nawiązać do liczb sprzed 2020 roku.

Piła to z pewnością biegowe środowisko międzynarodowe. Od początku funkcjonowania imprezy przyjeżdżali biegacze zagraniczni. Między innymi z Japonii, Kenii, Etiopii, Norwegii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i wielu innych państw. W tym wydarzeniu, w przeszłości startowali medaliści imprez międzynarodowych.

Biorąc udział w 32. Międzynarodowym Półmaratonie Signify możesz pomóc Wiktorowi. 16-letni chłopiec choruje na autyzm i dystrakcję. Od 2. roku życia jest pod opieką lekarzy specjalistów w dziedzinie psychiatrii i neurologii, jak również rozmaitych terapeutów. Wiktor jest podopiecznym Fundacji Złotowianka. Dzięki zaangażowaniu zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Wiktora” i dotrą z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jego pomoc.