Ponad 4 dekady biegania w Szczecinie

27 sierpnia na Jasnych Błoniach o godzinie 9:00 wystartował 44. PKO Półmaraton Szczecin. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania 21-kilometrową, malowniczą trasę. Najszybszym wśród mężczyzn okazał się Arkadiusz Borysiuk z czasem 1:18:48, a najszybszą kobietą Koleta Moravcova z czasem 1:27:42. Na 10 kilometrów zwyciężyli Radosław Helon 33:23, i Sandra Więckowska 37:47.
około min czytania

Start odbył się na Jasnych Błoniach, następnie trasa skierowana była w kierunku ścisłego centrum i przepięknych Wałów Chrobrego gdzie uczestnicy mieli okazję podziwiać panoramę Szczecina i Odrę. Dla początkujących biegaczy przygotowany został także krótszy, 10 kilometrowy bieg.

W Szczecinie wszystkich biegaczy wspierała ambasadorka programu PKO Biegajmy Razem – Sofia Ennaoui. Dodatkowo w Szczecinie, uczestnicy wydarzenia wzięli udział w akcji charytatywnej „biegnę dla”. Tym razem Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla Jakuba, który został potrącony przez samochód, co spowodowało niedowład czterokończynowy i śpiączkę mózgową. Mężczyzna potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Jakub jest podopiecznym Fundacji Moc Pomocy.