Święto siatkówki plażowej w Przysusze

15-17 lipca to data, którą każdy kibic sportów plażowych powinien zapamiętać i koniecznie spędzić ten wakacyjny weekend nad zalewem Topornia. To właśnie tam odbędzie się Orlen PKO Beach Volley Tour, czyli trzydniowe święto siatkówki plażowej.
około min czytania

W turnieju cyklu Grand Prix Polski weźmie udział sześćdziesiąt polskich par, które na piasku powalczą o cenne punkty do finałowego turnieju mistrzostw Polski. W rywalizacji nie zabraknie reprezentantów Polski.

Przysucha to jednak nie tylko sportowa walka. To też szereg atrakcji dla kibiców i rodzin z dziećmi. W niedzielę rozegrany zostanie mecz charytatywny gwiazd z udziałem halowych mistrzów świata na rzecz chorego Kubusia. Chłopiec cierpi na wodogłowie wrodzone i dysmorfię twarzy. Potrzebne są pieniądze na jego rehabilitację. W turnieju charytatywnym wystąpią między innymi - Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Grzegorz Fijałek i Łukasz Wiśniewski. Kibicować ma także Jakub Bucki, pochodzący z Przysuchy siatkarz Asseco Resovii Rzeszów, wychowanek Jadaru Radom.

Najmłodsi kibice będą mogli wziąć udział w treningach siatkarskich pod okiem trzykrotnego olimpijczyka – Grzegorza Fijałka. Dla tych, którzy po prostu będą chcieli odpocząć nad zalewem Topornia, przygotowano strefy relaksu, kreatywności, gier i zabaw z konkursami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Orlen PKO Beach Volley Tour w Przysusze potrwa od piątku do niedzieli. Kibicuj najlepszym polskim siatkarkom i siatkarzom razem z PKO Bankiem Polski.

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polskim