Tarnowskie Góry gotowe

27 sierpnia ulicami Tarnowskich Gór pobiegnie 4. PKO Tarnogórski Półmaraton i Srebrna Dyszka. W niedzielę na starcie zamelduje się ponad 800 biegaczy. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski. Uczestnicy półmaratonu będę mogli wziąć udział w akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc w zbiórce funduszy na leczenie małej Zosi.
około min czytania

Biegacze rozpoczną w niedzielę wspólną rozgrzewką. Wystartują o godz. 9:00 z tarnogórskiego rynku i pobiegną ulicami: Krakowską, Bytomską, Legionów, Ogrodową, Rudną, Łomnickiego, Gliwicką, Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Opolską, Towarową, Wincentego Pola, Grzybową, Chemików, Czarnohucką, Sienkiewicza, Piłsudskiego i Tylną.

Na biegu w Tarnowskich Górach zawodników dopingować będzie m.in. wspaniała polska lekkoatletka, ambasadorka programu PKO Biegajmy Razem Joanna Jóźwik. Każdy z uczestników będzie mógł liczyć na wspólne pamiątkowe zdjęcie, autograf czy podzielenie się cennymi wskazówkami przed startem.

Półmaraton w Tarnowskich Górach zaliczany jest do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. W jej skład wchodzi sześć wydarzeń biegowych: 14. PKO Półmaraton Katowicki, 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, 4. PKO Nocny Piekarski Półmaraton, 4. PKO Tarnogórski Półmaraton, 14. PKO Bytomski Półmaraton, 9. PKO Półmaraton Gliwicki. Biegacze, którzy ukończą minimum 4 z 6 wskazanych biegów otrzymają tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikalną pamiątkę.

W trakcie 4. PKO Tarnogórskiego Półmaratonu biegacze mogą wziąć udział w akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc 10-cio miesięcznej Zosi. Dziewczynka cierpi na wodogłowie i oczopląs. Wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji, aby w przyszłości jej życie było jak najbardziej zbliżone do normalnego. Jest podopieczną Fundacji Serca dla Maluszka.