Triada wystartowała!

Za nami 32. Bieg Konstytucji 3 Maja. W 233. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, spotkało się niemal pięć tysięcy biegaczy oraz wielu kibiców, którzy obserwowali zmagania uczestników i wspierali ich na całej trasie. Bieg zainaugurował Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o pamięć” w 2024 roku.
około min czytania

Miejsca na bieg wyprzedały się na kilka dni przed wydarzeniem – limit uczestników wydarzenia wynosił pięć tysięcy osób na bieg i 200 na Nordic Walking i został zwiększony względem ubiegłorocznego dokładnie o tysiąc. Start i meta tegorocznego wydarzenia znajdowały się na Placu Trzech Krzyży, a większa część trasy przebiegała mostem Poniatowskiego. Pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy na wózkach z napędem bezpośrednim, punktualnie o 11:00 biegacze, a tuż po nich zawodnicy nordic walking.  

Bieg na 5 km zwyciężył Krzysztof Wasiewicz (15:16), a najszybszą kobietą okazała się Dominika Stelmach (17:18). Pełne wyniki znajdziecie na oficjalnej stronie Biegu.

Oprócz kategorii generalnej mężczyzn i kobiet nagrodzono także najszybszych uczestników na wózkach z napędem bezpośrednim oraz najlepszych: Warszawiaka i Warszawiankę. Wyróżnienie otrzymają także 32 i 1791 osoba, która ukończyła bieg – to rozstrzygnięcie poznamy po tym, gdy wyniki biegu otrzymają status oficjalnych. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. We wzorze nawiązano do fragmentu Zamku Królewskiego z obrazu Jana Matejki i do tekstu Konstytucji z 1791 roku. 

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” prowadzonego przez PKO Bank Polski – sponsora głównego biegu – zorganizowano akcję na rzecz Darii potrzebującej wsparcia w procesie leczenia. Aby pomóc 17-letniej dziewczynie, wystarczyło przyczepić do koszulki specjalną kartkę z hasłem akcji – „biegnę dla Darii”. Uczestnicy mogli odbierać przygotowane identyfikatory w Biurze Zawodów oraz w Miasteczku Biegacza. Na wspólny cel Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł.

Na wydarzenie zaprosiły Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”. Sponsorem głównym biegu był PKO Bank Polski.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.

Biegajmy razem!

 

Klasyfikacja pracowników PKO Banku Polskiego

1.      Dominik

RAJCZAK

00:19:39

     

2.      Sebastian

SZAŁADZIŃSKI

00:19:50

 

 

3.      Arkadiusz

KRÓL

00:20:03

   

 

4.      Krzysztof

DRESLER

00:22:34