Upalny 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton za nami!

Po trzech latach przerwy, na ulicach Wrocławia znów pojawili się biegacze. W 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie zapowiadano udział 12 tysięcy zawodników.
około min czytania

Ostatecznie na starcie stanęło prawie 8 tysięcy osób. Biegacze wystartowali o 21.30 ze Stadionu Olimpijskiego, a najszybciej dystans półmaratoński pokonał Patryk Kozłowski z czasem 01:05:16.

Miasteczko lekkoatletyczne otwarte było dla wszystkich uczestników od godziny 17:00. Była nauka pierwszej pomocy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz wyjątkowo przydatna w ten upalny dzień strefa relaksu. Wydarzeniem poprzedzającym bieg główny był PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, w którym wzięło udział około 700 osób. Rodzice z dziećmi mierzyli się z dystansem 1400 m. Liczyła się współpraca i dobra zabawa. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Każdy uczestnik mógł wziąć w akcji charytatywnej PKO Banku Polskiego poprzez umieszczenie na koszulce odpowiedniej kartki z napisem „biegnę dla Kajetana’. Tym razem Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę w wysokości 10 tysięcy złotych na leczenie 30-letniego Kajetana, który w dzieciństwie uległ wypadkowi samochodowemu. Konsekwencją jest m. in. niedowład połowiczny prawostronny (mózgowe porażenie). Szansą na poprawę stanu zdrowia jest specjalistyczne leczenie - podanie komórek macierzystych. Kajetan jest podopiecznym Fundacji Siepomaga. 

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton ruszył o 21.30. Biegacze pokonywali nie tylko kilometry i własne słabości, ale przede wszystkim wysoką temperaturę powietrza, nawet w późnych godzinach wieczornych. Na 18 kilometrze trasa prowadziła przez Halę Stulecia i wokół fontanny multimedialnej. Urozmaiceniem były iluminacje na głównych zabytkach miasta.

Dokładna trasa 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu prowadziła przez aleję Różyckiego, most Szczytnicki, plac i most Grunwaldzki, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego, Ślężną, aleję Wiśniową, ulicę Powstańców Śląskich, Kazimierza Wielkiego, Grodzką, mosty Piaskowy i Tumski, ulicę Katedralną na Ostrowie Tumskim, most Pokoju, znów przez most Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego, most Zwierzyniecki, ulicę Kopernika i Paderewskiego. Meta, już tradycyjnie znajdowała się na Stadionie Olimpijskim.

Wyniki mężczyzn:

  • 1. Patryk Kozłowski 1:05:16
  • 2. Artur Olejarz 1:06:27
  • 3. Nikodem Dworczak 1:06:35

Wyniki kobiet:

  • 1. Monika Jackiewicz 1:13:38
  • 2. Angelika Mach 1:14:29
  • 3. Valentyna Veretska 1:14:48

Natalia Bąk
Ekspert w PKO Banku Polskim