Wings for Life World Run. Żółte ulice Poznania

W kończącą majówkę niedzielę 5 maja 265 818 uczestników ze 192 krajów ruszyło do ucieczki przed ruchomą linią mety 11. Wings for Life World Run. W Polsce to fantastyczne wydarzenie odbyło się w dwóch formułach – w Biegu Flagowym w Poznaniu wzięło udział 9 tys. biegaczy, a z aplikacją – w pojedynkę i w 26 biegach grupowych – pobiegło ponad 11 tys. osób.
około min czytania

Bieg ruszył punktualnie o 13:00 lokalnego czasu (11:00 UTC), zapisując się na kartach historii z kolejnym rekordem frekwencyjnym. Łącznie, 265 818 uczestników biegło, spacerowało i jechało na wózkach w tym samym czasie, w 192 krajach. Całość wpłat za pakiety startowe zostaje przeznaczona na badania w odnalezieniu skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. W sumie zebrano 8,1 mln!

W Polsce, 11. edycja Wings for Life World Run odbyła się w 2 formułach i 27 oficjalnych lokalizacjach: 

  • Bieg Flagowy wystartował w Poznaniu, a lista startowa zapełniła się w 9 minut od otwarcia rejestracji. 
  • W 26 innych miastach Polski powstały grupowe Biegi z Aplikacją. Chętni, by biec dla tych, którzy nie mogą wystartowali także solo, w innych miejscach w kraju. 

Po raz pierwszy w lokalnej historii Wings for Life World Run liczba uczestników Biegu 
z Aplikacją przewyższyła tę na linii startu Biegu Flagowego w Poznaniu. 

Łącznie, w obu formułach w całym kraju wystartowała rekordowa liczba ponad 20 tysięcy biegaczy. Fizycznie i wirtualnie ścigał ich Adam Małysz, zasiadający w Samochodzie Pościgowym. Najdłużej uciekającą kobietą na świecie została powracająca do Poznania po 9 latach Dominika Stelmach (55,02 km). Lokalnym numerem 1 w kategorii mężczyzn został Dariusz Nożyński (63,22 km). Globalnie zwyciężył Japończyk Tomoya Watanabe (70,09 km). 

Kilka tygodni temu w naszym mieście odbył się Poznań Półmaraton. W miniony weekend miało miejsce kolejne ważne wydarzenie - Wings for Life. Rekordowa liczba uczestników w Polsce, kibice na ulicach Poznania i wyjątkowa atmosfera sprawiły, że było to prawdziwe, sportowe święto nie tylko dla stolicy Wielkopolski, ale i dla całego naszego kraju. Jestem dumna, że jako PKO Bank Polski bierzemy udział w tak szczytnym wydarzeniu, które wspiera badania w odnalezieniu skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego”. – podsumowała Ewa Przybył, Dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Wyniki 11. edycji Wings for Life World Run w Polsce: 

  • Najszybsza uczestniczka na wózku: Anna Płoszyńska (20,3 km)
  • Najszybszy uczestnik na wózku: Paweł Tęcza (29,8 km)
  • 1. kobieta, Globalna Zwyciężczyni: Dominika Stelmach (55,02 km) 
  • 1. mężczyzna: Dariusz Nożyński (63,22 km)