#KandydatNaGwiazde – Xavier Dziekoński

Zapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde, w którym Xavier Dziekoński ogłasza konkurs nie tylko dla kibiców Jagielloni Białystok.
około min czytania

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 r. i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskowej. 

Kolejny odcinek naszego cyklu #KandydatNaGwiazde poświęcony jest bramkarzowi Xavierowi Dziekońskiemu! Poznajcie bliżej Xaviera, który za swoje lutowe występy otrzymał tytuł #MlodziezowiecMiesiaca PKO Bank Polski.  

Xavier Dziekoński. Rocznik 2003. Od najmłodszych lat związany z białostockim MOSP-em, z którego po sezonie 2017/2018 przeniósł się do Jagiellonii Białystok. W PKO Bank Polski Ekstraklasie zadebiutował 15 lipca 2020 r. przeciwko Śląskowi Wrocław, nie mając jeszcze skończonych 17 lat. 

koszulka dziekoński-srodek (1).png

Po dwóch meczach z rzędu między słupkami Jagi, na kolejny występ ligowy przyszło mu czekać przez 13 kolejek. Powrót na ekstraklasowe boiska uczcił czystymi kontami w dwóch meczach z rzędu, a za swoje występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w lutym 2021 roku został nagrodzony tytułem Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. 

Poznajmy bliżej Xaviera Dziekońskiego.  

Aleksandra Kalinowska,
ekspert w PKO Banku Polskim