Wyniki 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Wiosenne ożywienie na stadionach w całej Polsce. 19. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy zakończyła się największą liczbą goli w tym roku. Na szczycie tabeli bez zmian, chociaż Legia Warszawa zwiększyła przewagę nad Pogonią Szczecin.

W miniony weekend byliśmy świadkami aż 22 trafień! Ta kolejka poświęcona była pamięci legendarnego trenera Kazimierza Górskiego. Mecze warto było oglądać do samego końca, bo aż 8 razy piłka wylądowała w siatce po upływie 75. minuty. Pod tym względem najciekawsza była rywalizacja Wisły Płock z Wisłą Kraków, bo piłkarze Białej Gwiazdy zaczekali do ostatniego kwadransa z każdym z trzech swoich goli. Poza tym po raz pierwszy od połowy grudnia żaden mecz nie zakończył się remisem 0:0.

Raków Częstochowa może być pewny miejsca na podium także po następnej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dzięki serii trzech zwycięstw z rzędu na czwartą lokatę wskoczyła po minionym weekendzie Lechia Gdańsk.

Zobacz najciekawsze momenty 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy!

1:0

Raków Częstochowa awansował na 39. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, a Podbeskidzie Bielsko-Biała zaliczyło pierwszą porażkę w 2021 r. Bohaterem spotkania obu zespołów został kapitan gospodarzy, Andrzej Niewulis. W 53. minucie Raków miał rzut wolny i do piłki podszedł Ivi Lopez. Hiszpan świetnie uderzył, ale Michal Pesković popisał się efektowną paradą. Czujnością w tej sytuacji wykazał się Niewulis, który dopadł do odbitej piłki i wbił ją do siatki. To jego drugie trafienie w sezonie, dzięki któremu Raków wygrał drugi mecz z rzędu.

Mecz

Data

Wynik

Warta Poznań vs Lech Poznań

26.02

1:2

4. z rzędu derby Poznania bez remisu. Lech wygrał 2:1 z Wartą w 19. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie po bardzo ładnej akcji, którą wykończył niezawodny Mateusz Kuzimski. Snajper Warty ma już na koncie 6 trafień. Lech długo bił głową w mur. Aż w 80. minucie z lewej strony dośrodkował Vasyl Kravets, piłkę przedłużył Pedro Tiba, a całą akcję zamknął Aron Johannsson. Nowy napastnik Kolejorza sprytnie uderzył po koźle i piłka wpadła do siatki. Amerykanin strzelił drugiego gola w drugim meczu z rzędu i pokazał, że może godnie zastąpić kontuzjowanego Mikaela Ishaka. W ostatniej akcji meczu, w 94. minucie Lech zaatakował raz jeszcze. Z prawej strony dośrodkował Michał Skóraś. W polu karnym Warty doszło do sporego zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Pedro Tiba. Portugalczyk wepchnął piłkę do bramki i ruszył świętować w stronę ławki rezerwowych. Lech po imponującym comebacku odwrócił losy meczu i wygrał z Wartą 2:1.

0:1

To był 800. mecz Lechii Gdańsk w Ekstraklasie i na szczęście było to wygrane spotkanie. Gdańszczanie zwyciężyli za sprawą Łukasza Zwolińskiego, dla którego był to pierwszy występ w tym roku. W 44. minucie wykorzystał on błąd Jonathana de Amo, minął w sytuacji sam na sam Rafała Strączka i umieścił piłkę w pustej bramce. Strzelił tym samym szóstego gola w sezonie.

Mecz

Data

Wynik

Jagiellonia Białystok vs Piast Gliwice

27.02

0:1

W tym meczu długo trwała walka o gola. Niewiele brakowało, a spotkanie zakończyłoby się bezbramkowym remisem. Wyjątkowo skutecznie bronili w 19. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Xavier Dziekoński i Frantisek Plach. Tę strzelecką niemoc przełamał w 94. minucie Tiago Alves. Portugalczyk przeprowadził efektowną akcję na lewej stronie i wrzucił piłkę z narożnika boiska. Dośrodkowanie przerodziło się jednak w strzał idealny, bo piłka wpadła za kołnierz Dziekońskiego. Portugalczyk pojawił się na boisku dosłownie kilka minut wcześniej. Dla Alvesa to trzecie trafienie w sezonie.

Mecz

Data

Wynik

Górnik Zabrze vs Legia Warszawa

27.02

1:2

To była pierwsza bramka Kacpra Kostorza w Ekstraklasie i od razu dała ona Legii 3 punkty. W 82. minucie Luquinhas posłał do 21-latka prostopadłą piłkę, a ten ze stoickim spokojem ograł Aleksandra Paluszka i pokonał bezradnego Michala Chudego. W pierwszej połowie wynik otworzył Bartosz Kapustka, a autorem honorowego trafienia dla Górnika był Jesus Jimenez, który wykorzystał rzut karny.