Wyniki 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Za nami 21. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy. W tej serii spotkań pozycję lidera obronił prowadzący od początku sierpnia Lech Poznań. Z kolei czternastą porażkę zaliczyła Legia Warszawa. Co jeszcze działo się w ostatni weekend?
około min czytania

Pierwszy raz od 9. kolejki większość meczów należała do gości. Niemoc gospodarzy ominęła jednak lidera i wicelidera. Cenne zwycięstwa zaliczyły również Piast Gliwice, Pogoń Szczecin i Warta Poznań. Niestety koniec 12 serii meczów bez porażki zanotował Radomiak Radom. Jak na tę chwilę przedstawia się tabela? Zapraszamy na wyniki 20. kolejki PKO Bank Polski  Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 11 lutego

Mecz: Górnik Łęczna vs Śląsk Wrocław Wynik: 1:1

W pierwszym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna podejmował Śląsk Wrocław. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, bowiem przez 90 minut padał gęsty śnieg. Mimo niesprzyjających warunków obu zespołom udało się strzelić po jednym golu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz: Cracovia vs Lechia Gdańsk Wyniki: 2:0

W drugim piątkowym meczu Cracovia spotkała się na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0. Dzięki zwycięstwu Pasy awansowały na 8. miejsce w tabeli, a Lechia spadła na czwartą pozycję.

Sobota 12 lutego

Mecz: Wisła Kraków vs Stal Mielec Wynik: 0:1

W sobotę o godzinie 15:00 Wisła Kraków po kolejnych słabych zawodach uległa Stali Mielec 0:1. Wygrana dała gościom awans na siódme miejsce w tabeli, a Wisła nadal jest trzynasta i ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Mecz: Radomiak Radom vs Raków Częstochowa Wyniki: 0:1

Następnie jeden z hitów tego weekendu – Radomiak Radom i Raków Częstochowa. Pierwszy i jedyny gol padł już w trzynastej sekundzie! Jest to drugi najszybciej strzelony gol w historii Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wygraną Częstochowian, którzy awansowali na fotel wicelidera. Radomiak obecnie zajmuje czwartą pozycję.

Mecz: Lech Poznań vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza Wynik: 5:0

Na koniec dnia mogliśmy podziwiać grad goli. Lech przed własną publicznością nie okazał litości zespołowi z Termalicy. Gospodarze wygrali mecz aż 5:0 i umocnili się na pozycji lidera. Bruk-Bet nadal jest ostatnia.

Niedziela 13 lutego

Mecz: Wisła Płock vs Piast Gliwice Wyniki: 0:2

W niedzielę, 13 lutego ligowe emocje zaczęły się już o godzinie 12:30. Podczas spotkania Piast okazał się lepszy i wygrał 2:0 z Wisłą Płock. Tym samym zakończyła się dobra passa Nafciarzy w Płocku, którzy na własnym obiekcie przegrali pierwszy raz w tym sezonie. Zwycięstwo dało Piastowi awans na dziesiąte miejsce w tabeli, a Wisła jest nadal ósma.

Mecz: Pogoń Szczecin vs Zagłębie Lubin Wynik: 2:1

Nie zabrakło emocji również w drugi niedzielnym starciu, w którym Pogoń Szczecin podejmowała Zagłębie Lubin. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 80. minucie Vahan Bichakhchyan. Co istotne, dzięki wygranej Pogoń nie traci dystansu do lidera z Poznania. Z kolei drużyna z Lubina zajmuje nadal czternastą pozycję.

Mecz: Legia Warszawa vs Warta Poznań Wynik: 0:1

Na koniec dnia Legia Warszawa zagrała przy Łazienkowskiej z Wartą Poznań. Zieloni pokazali Legii miejsce w szeregu wygrywając 1:0. Jedyną bramkę w 23. minucie strzelił Dawid Szymonowicz. Z kolei gospodarze kończyli z kolei zawody w dziesięciu, bo czerwoną kartkę zobaczył Artur Boruc. Po spotkaniu Warta opuściła strefę spadkową, a Legia nadal jest siedemnasta.

Poniedziałek 14 lutego

Mecz: Górnik Zabrze vs Jagiellonia Białystok Wyniki: 1:2

21.kolejkę zamykał mecz Górnika z Jagiellonią. Choć walka była zacięta, Walentynki okazały się szczęśliwe dla gości. Białostoczanie zwycięską bramkę strzelili w 3 minucie doliczonego czasu i rozgrywka zakończyła się 1:2.