Wyniki 28. kolejki PKO Ekstraklasy

Dużo remisów, Legia wciąż na fali, Cracovia nadal w dołku, Piast umacniający się na fotelu wicelidera – tak w skrócie wyglądała druga seria meczów po restarcie PKO Ekstraklasy. Zapraszamy na wyniki 28. kolejki z materiałami wideo.
około min czytania

Piątek, 5 czerwca

Zwycięstwo z Koroną było dla Piasta ważne, bo gwarantowało miejsce w grupie mistrzowskiej. Plan wykonano, chociaż do przerwy prowadzili gospodarze. Bohaterem Lechii został Łukasz Zwoliński, który zdobył dwa gole i zapewnił gdańszczanom remis, mimo że do 79 minuty przegrywali 2:0.

Sobota, 6 czerwca

Jagiellonia nie przedłużyła serii trzech zwycięstw z rzędu, remisując na własnym stadionie z Wisłą Płock (gol na 2:2 został strzelony w doliczonym czasie gry). O sporym niedosycie mogą mówić kibice Zagłębia, które mimo prowadzenia 3:1 ostatecznie zremisowało z Lechem (bramka na 3:3 padła z rzutu karnego w 88 minucie spotkania). Przegrana Cracovii jest jej szóstą z rzędu, a zwycięska Pogoń awansowała na trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Niedziela, 7 czerwca

Remis w spotkaniu Rakowa z ŁKS-em sprawił, że ekipa z Częstochowy wypadła poza pierwszą ósemkę tabeli. Przegrana Śląska spowodowała, że wrocławianie nie zdołali utrzymać trzeciego miejsca w PKO Ekstraklasie. Prestiżowe starcie w Krakowie padło łupem legionistów, którzy wszystkie bramki strzelili w drugiej połowie meczu.