Wyniki 27. kolejki PKO Ekstraklasy

Legia Warszawa umacniająca się na fotelu lidera, zaskakująca postawa Korony Kielce, emocjonujące derby Trójmiasta – sporo działo się po restarcie PKO Ekstraklasy. Zapraszamy na wyniki 27. kolejki z materiałami wideo.

Piątek, 29 maja

Śląsk remisując z Rakowem – co pokazały kolejne mecze – pozbawił się szans utrzymanie drugiego miejsca w PKO Ekstraklasie. Zagłębie rozstrzygnęło spotkanie z Pogonią już przed przerwą, strzelając trzy bramki, przy czym pierwszą w siódmej minucie.

Sobota, 30 maja

Górnik skromnie pokonał ŁKS, za to Piast rozgromił świetnie spisującą się w rundzie wiosennej Wisłę Kraków aż 4:0. W hicie 27. Kolejki Legia pewnie pokonała Lecha, dzięki czemu nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z bezpieczną przewagą 8 punktów nad Piastem i 11 nad Śląskiem.

Niedziela, 31 maja

Sporo działo się w starciu Wisły Płock z Koroną. Mimo początkowego prowadzenia, gospodarze stracili cztery bramki i ostatecznie ulegli ekipie w Kielc. W Krakowie gol z 88. minuty odebrał punkt Cracovii. W derbach Trójmiasta działo się tyle, że emocjami można by obdzielić co najmniej dwa mecze: w drugiej połowie spotkanie padło siedem goli, były cztery rzuty karne, a decydująca bramka została strzelona w szóstej minucie doliczonego czasu gry.