13. PKO Bytomski Półmaraton pobiegnie dla pięcioletniego Jasia

17 września w Bytomiu odbędzie się kolejna odsłona półmaratonu, na który ściągają sportowcy z całego Śląska. Wydarzenia ma na celu nie tylko sportową rywalizację, ale także pomoc pewnemu maluchowi, który walczy o zdrowe dzieciństwo.
około min czytania

Przed nami trzynasta już odsłona biegu. Wydarzenie odbędzie się 17 września. Zawodnicy wyruszą o godzinie 11:00 z parkingu przy Centrum Handlowym Atrium Plejada. Do wyboru mają następujące trasy: półmaraton - 21,097 km, 10,5 km, 5,00 km oraz nordic walking - 10,5 km. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, ale to nie koniec dobrych informacji. Wśród zawodników wylosowany zostanie szczęśliwiec, który z mety odjedzie nową Toyotą Aygo X.

W Bytomiu mogą pobiec nie tylko dorośli. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Półmaratonie Junior. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bytomska Lekkoatletyka, a to wszystko również 17 września.

Startując w półmaratonie można zrobić coś dobrego. Wystarczy przyczepić do koszulki kartkę z napisem "Biegnę dla Jasia" i oczywiście ukończyć bieg. W zamian za to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na rzecz pięcioletniego Jasia Jabłońskiego.

Chłopiec pochodzi z Bytomia. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa, nie ma czucia od pasa w dół. Zmaga się z dolegliwościami neurogennego pęcherza i skrzywienia kręgosłupa.

Każdy z uczestników startujących w 13. PKO Bytomskim Półmaratonie może przyczynić się do pomocy.

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polski