Wróciliśmy do Gdyni po 4 latach!

PKO Gdynia Półmaraton zgromadził na starcie 5 tysięcy miłośników biegania. Najszybsi okazali się Aleksandra Jakubiec i Krzysztof Gosiewski.
około min czytania

Na starcie PKO Gdynia Półmaratonu wraz z biegami towarzyszącymi stanęło łącznie prawie 5 tysięcy osób, a ponad 4 tysiące przebiegło dystans 21,1 km. To bardzo udany powrót gdyńskiej imprezy do kalendarza największych imprez biegowych w Polsce.

Wśród mężczyzn Krzysztof Gosiewski bardzo szybko objął prowadzenie i zdecydował się na samotnie pokonać trasę. Taka strategia dała mu zwycięstwo z czasem 1:06:39. Drugi na mecie Grzegorz Kujawski stracił do Gosiewskiego nieco ponad 2 minuty, a na trzecim stopniu podium znalazł się Justinas Cekanauskas z Litwy.

W rywalizacji kobiet, zwyciężczyni Aleksandra Jakubiec, z czasem 1:23:46 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. 14 sekund po niej na metę wbiegła Natalia Krupińska, a jako trzecia Marta Kalinowska-Biegała.

W rozgrywanym równolegle PKO Gdynia 5K, czyli biegu na dystansie 5 km, najszybsi okazali się Szymon Gumkowski i Yuliia Veremchuk z Ukrainy.

Po raz pierwszy PKO Gdynia Półmaraton odbył się wieczorową porą. Biegacze wystartowali o 20:30 i większość z nich linię mety przekroczyła już po zmroku.

PKO_GDYNIA_Półmaraton_fot_Dominik_Kalamus.jpg

 

Na trasie można było zobaczyć m. in. pokazy ognia, usłyszeć szanty i spotkać gdyńskie cheerleaderki. Na mecie biegaczy witały kolorowe światła i muzyka, która dodawała energii na ostatnich metrach.

PKO Bank Polski był Sponsorem Tytularnym wydarzenia, podczas którego odbyła się akcja charytatywna „biegnę dla Eryka”. Dzięki zaangażowaniu biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego wesprze leczenie 15-letniego Eryka, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec przed startem życzył powodzenia wszystkim półmaratończykom, a jako wolontariusz wręczał im medale po przekroczeniu mety.

Biegajmy razem!