Biegnij dla Niepodległej

Ponad 1800 zawodników wystartuje 11 listopada w jubileuszowym 10. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Biegacze ruszą na trasę o godzinie 11:11 z płyty rzeszowskiego Rynku. Będzie patriotycznie i biało-czerwono. Wydarzeniu towarzyszy akcja charytatywna biegnę dla Poli.
około min czytania

Pod względem frekwencji będą to najliczniejsze zawody w tegorocznym kalendarzu imprez biegowych w stolicy Podkarpacia. Start i meta są zlokalizowane na płycie Rynku. Stamtąd na trasę wystartują również zawodnicy niosący ulicami miasta potężną, ponad 30-metrową flagę Polski. Wszyscy biegacze otrzymają białe i czerwone koszulki, dzięki którym stworzą „żywą flagę”. Wszyscy uczestnicy 10. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal. Ciekawostką jest waga wszystkich medali przygotowanych na bieg - to ponad 450 kilogramów. Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji biegu dodatkowe nagrody otrzymają biegacze, którzy zajmą miejsca: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000.

Trasa biegu będzie prowadzić ulicami Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Hetmańską i Bulwarami nad Wisłokiem.

Podczas biegu odbędzie się akcją charytatywna PKO Banku Polskiego. Wszyscy uczestnicy będą mogli pomóc Poli. Dziewczynka ma 10 miesięcy i choruje na SMA typu 1 (rdzeniowy zanik mięśni). To najostrzejsza postać śmiertelnej postępującej choroby. Ogromną szansą dla Poli jest terapia genowa, która kosztuje ponad 10 milionów złotych (dziewczynka nie jest objęta refundacją leku w ramach NFZ ze względu na wiek). Aby utrzymać Polę w jak najlepszej kondycji, potrzebna jest codzienna rehabilitacja. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy odebrać z biura zawodów kartkę z napisem „Biegnę dla Poli”, przypiąć ją do koszulki i dobiec z nią do mety. Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie. Identyfikatory akcji będzie można odebrać w biurze zawodów.

Natalia Bąk
Ekspert w PKO Banku Polskim