Bogdan Semenovych najszybszy w Lublinie

W sobotę na trasie ze Świdnika do Lublina odbył się 10. PKO Półmaraton Solidarności. Najlepszy okazał się Ukrainiec Bogdan Semenovych. Bieg półmaratoński ze Świdnika do Lublina ukończyło 554 zawodników, w tym 90 kobiet.

Trasę o długości 21,0975 km, zwycięzca pokonał w czasie 1:04.10, wyprzedzając pochodzącego z Białorusi - Romana Adamovicha (1:04.36) i Mateusza Kaczora z Radomia (1:07.00).

Jako czwarty i piąty metę przekroczyli Kenijczycy. odpowiendio- Mutuku Kyeva Cosmas (1:10.30) i Wambua Boniface Nduva (1:10.31). Na szóstej pozycji finiszował pierwszy biegacz z województwa lubelskiego - Michał Biały, reprezentujący barwy SKB Kraśnik (1:11.38).

Z kolei w rywalizacji kobiet bezkonkurencyjny okazała się Ukrainka Lilia Fisikovici (1:17.19), a za nią zostały sklasyfikowane jej rodaczki - Natalija Semenovych (1:17.42) oraz Oksana Okseniuk (1:22.20).

W Lublinie rywalizowano również w 30. Międzynarodowym Biegu Solidarności "Lubelski Lipiec 1980", który zgromadził na starcie kilkaset osób.

Uczestnicy wystartowali spod Bramy Krakowskiej, a meta, podobnie jak półmaratonu usytuowana była na stadionie lekkoatletycznym. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, szereg niespodzianek i gorącą scenę na stadionie. Był m. in. koncert Lubelskiej Federacji Bardów, pokaz Fire Show, a do zabawy zachęcał Dj. Na zakończenie wieczoru zaplanowano efektowny pokaz laserowy.