Gliwice zwieńczeniem PKO Korony Śląskich Półmaratonów

Sobota w Gliwicach należała do biegaczy i miłośników Nordic Walking, którzy przed startem opanowali kolorowy gliwicki rynek. To właśnie tam znajdowała się strefa startu z trzema konkurencjami do wyboru.
około min czytania

Poza główną imprezą biegową, czyli półmaratonem, organizatorzy przygotowali również biegi dla dzieci, VIII Gliwicką Dychę i VIII marsz Nordic Walking na 10 km. Do półmaratonu zapisało się 839 osób, do marszu Nordic Walking - 91, do Gliwickiej Dychy - 488, a do biegów dla dzieci - 471! Szczególnie biegi dla najmłodszych - Bieg Żuczka i Bieg Wiewiórki sprawiły, że wydarzenie było tak wyjątkowe. W rolę animatorek wcieliły się ambasadorki PKO Biegajmy Razem – Sofia Ennaoui oraz Joanna Jóźwik. Nasze utytułowane lekkoatletki znakomicie bawiły się w towarzystwie najmłodszych pasjonatów biegania, ale też chętnie brały udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatora.

Start 8. PKO Półmaratonu Gliwickiego wyznaczono na gliwickim rynku, a metę w Arenie Gliwice, w której na co dzień odbywa się wiele wydarzeń sportowych o charakterze międzynarodowym. Biegaczom, jak co roku, towarzyszyła duża grupa kibiców.

Podczas wydarzenia zorganizowano również akcję charytatywną „biegnę dla Zuzi”. Wystarczyło przypiąć specjalne identyfikatory i w nich pobiec, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz potrzebującej Zuzi.

Organizacja biegu była świetnym sposobem na promocję Gliwic oraz rozwijanie wśród mieszkańców pasji do aktywności fizycznej. To także doskonała okazja do propagowania zdrowego stylu życia poprzez sport. 8. PKO Półmaraton Gliwicki był jednocześnie zwieńczeniem PKO Korony Półmaratonów Śląskich. Aby otrzymać Koronę, trzeba przebiec 4 z 6 biegów półmaratońskich.

W skład cyklu w roku 2022 wchodzą następujące biegi:

- 22. PKO Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego – 03.04.2022 r.

- 13. PKO Półmaraton Katowicki – 07.05.2022 r.

- 12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy – 25/26.06.2022 r.

- 3. PKO Piekarski Półmaraton – 23/24.07.2022 r.

- 13. PKO Bytomski Półmaraton – 17.09.2022 r.

- 8. PKO Półmaraton Gliwicki – 22.10.2022 r.

Aby móc ubiegać się o tytuł zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów należy dokonać rejestracji za pośrednictwem strony internetowej www.pkokoronaslaska.pl i wypełnić odpowiedni formularz.

Termin składania wniosków upływa 30.11.2022 r.

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polskim