Odliczamy do 3. PKO Piekarskiego Półmaratonu

Fani sportowej aktywności na Śląsku na pewno odliczają już godziny do kolejnego biegowego święta w Piekarach Śląskich.
około min czytania

W sobotę 23 lipca odbędzie się 3. PKO Piekarski Półmaraton oraz wydarzenia towarzyszące - Nocna zaDyszka i Marsz Nordic Walking. Biegacze wystartują o godzinie 21:00.

3. PKO Piekarski Półmaraton to rywalizacja, która sprawia, że miasto zamienia się w prawdziwą nocną stolicę biegania. 23 lipca o godzinie 21.00 setki biegaczy i tych, którzy zdecydują się przemaszerować trasę, zgromadzą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie biegu głównego 21,0975 km (3. PKO Piekarski Półmaraton), jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka, którego dystans wyniesie 10 km. Dla pasjonatów szybkiego marszu organizatorzy przygotowali możliwość rywalizacji w Nordic Walking na odcinku 8 km.

3. PKO Piekarski Półmaraton to nie tylko bieganie dla dorosłych. Podczas imprezy w godzinach popołudniowych przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych. Półmaraton w Piekarach Śląsk jest czwartym z biegów realizowanych w 2022 roku wchodzących w skład PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

Dzielimy się z Wami projektem koszulki oraz medalu z możliwością wygrawerowania po biegu Waszego czasu.

medale-piekarski-polmaraton

Wśród uczestników, którzy ukończą bieg wylosowane zostaną wyjątkowe wakacyjne nagrody - wycieczka dla 2 osób do Włoch i samochód na weekend.

Tak biegaliśmy podczas 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu:

Natalia Bąk
Ekspert w PKO Banku Polskim