Plejada biegaczy w Bytomiu

13. PKO Bytomski Półmaraton zgromadził ponad 1200 biegaczy nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski. Start i meta zawodów znajdowały się w Centrum Handlowym Plejada, a zawodnicy przemierzali ulice bytomskiej dzielnicy Miechowice.
około min czytania

Zawodnicy startujący w półmaratonie mieli do pokonania dwie pętle po 10,5 km, biegacze, którzy zapisali się do biegu na 10 km przemierzali tę pętlę raz, a osoby, który wybrały dystans 5 km rywalizowały na skróconej wersji trasy. W Bytomiu dobrze bawili się także miłośnicy nordic walking, którzy mierzyli się 10-kilometrowym odcinkiem. Nad  ostatnimi przygotowaniami do startu czuwała   Katarzyna Szołtysik- Kaczmarek, która poprowadziła rozgrzewkę.

Tegoroczny 13. PKO Bytomski Półmaraton rozgrywany był pod hasłem "Biegnę dla Jasia". Uczestnicy biegu wspierali 5-letniego Jasia Jabłońskiego z Bytomia, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa i nie ma czucia od pasa w dół. Zmaga się z dolegliwościami neurogennego pęcherza oraz skrzywieniem kręgosłupa. Za każdego uczestnika biegu, który dotarł do mety z kartką "Biegnę dla Jasia" Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz chłopca.

Wydarzenie w Bytomiu to również biegowe atrakcje dla najmłodszych, którym towarzyszyła Sofia Ennaoui – ambasadorka PKO Biegajmy Razem.

Każdy uczestnik 13. PKO Bytomskiego Półmaratonu otrzymał koszulkę techniczną i upominki od sponsorów biegu, a po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal. Na trasie biegacze mogli skorzystać z wody i napojów, a po zakończeniu rywalizacji czekał na wszystkich ciepły posiłek.

13.Półmaraton Bytomski - wyniki

Mężczyźni półmaraton

 1. Mateusz Mrówka
 2. Paweł Kosek
 3. Adrian Romberg

Kobiety półmaraton

 1. Beata Michałków
 2. Anna Bodnar
 3. Joanna Griman

Mężczyźni bieg 10,5 km

 1. Damian Kauf
 2. Maciek Rogowski
 3. Damian Grzybowski

Kobiety bieg 10,5 km

 1. Kamila Augustiniok
 2. Anna Wiśniewska
 3. Anna Herman

Mężczyźni bieg 5 km

 1. Damian Szulc
 2. Kamil Klimas
 3. Piotr Brol

Kobiety bieg 5 km

 1. Agata Mierzwa
 2. Barbara Struzik
 3. Anna Nowak

Mężczyźni marsz nordic walking 10,5 km

 1. Daniel Romanowski
 2. Paweł Słupianek
 3. Andrzej Wojtunik

Kobiety marsz nordic walking 10,5 km

 1. Dorota Noga
 2. Ljudmyla Filonenko
 3. Magdalena Porszke