8. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy

2020-10-23, 18:00
Czy padnie rekord dekady w liczbie meczów bez remisu? Czy Piast przestanie być jedynym zespołem bez wygranej od początku zmagań sezonu 2020/21 PKO Bank Polski Ekstraklasy? Zapraszamy na zapowiedź 8. kolejki.
około min czytania

Liderem tabeli pozostaje Raków Częstochowa, który w siedmiu meczach zgromadził 16 punktów. Drugie miejsce zajmuje Górnik Zabrze (13 pkt), a trzecie Zagłębie Lubin (również 13 pkt). Zaległe spotkania 5. i 6. kolejki ma do rozegrania jeszcze kilka zespołów, więc póki co trudno uznać tę kolejność za wiążącą. Pozycja ekipy z Częstochowy wydaje się jednak niezagrożona, zwłaszcza że w ramach 8. kolejki będzie rywalizować z beniaminkiem z Mielca.

Z kolei kibice Piasta jak kania dżdżu wyczekują wygranej w sezonie 2020/21 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Póki co drużyna z Gliwic zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie zaledwie 1 punkt i cztery porażki z rzędu. W nienajlepszych humorach są też sympatycy Stali, Podbeskidzia oraz Cracovii, które mają po 5 „oczek” i okupują dół zestawiania.

Warto wspomnieć, że w szesnastu ostatnich meczach najwyższej polskiej ligi nie padł żaden remis. Jak podaje serwis ekstraklasa.org, ostatnio taką serię zanotowano na przełomie listopada i grudnia 2019 r., a w dekadzie nigdy nie zdarzył się dłuższy ciąg spotkań ekstraklasie, w których udawało się wyłonić triumfatora.

Zapraszamy na 8. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy!