Bonus dla kibiców 5. PKO Biegu Charytatywnego. Wyróżnijcie się w tłumie!

Transparenty z motywującymi hasłami, trąbki, bębny i głośny doping – tak będą wyglądać trybuny 12 stadionów lekkoatletycznych podczas 5. PKO Biegu Charytatywnego. W trakcie imprezy przewidziany będzie również bonus dla kibiców. Najbardziej barwne i głośne grupy fanów w każdym z miast będą mogły wskazać cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe środki finansowe.
około min czytania

Drugi rok z rzędu do akcji charytatywnej będą mogli włączyć się również kibice. Podczas imprezy na trybunach każdego stadionu będzie trwała rywalizacja na najbardziej barwne i głośne grupy fanów. Liczą się aktywność, pomysłowość oraz stroje.

Zwycięskie grupy kibiców w poszczególnych miastach w nagrodę będą mogły wskazać dowolny cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe pieniądze. W zeszłym roku w sumie była to kwota 150 tys. zł.

– Zależy nam na tym, żeby drużyny przychodziły na stadion z grupami kibiców, bo dzięki kibicowaniu impreza staje się bardziej dynamiczna. Trzeba wyróżnić się wyjątkową i oryginalną formą kibicowania, identyfikując się jako grupa wspierająca daną drużynę. Żeby wygrać, trzeba po prostu być bardzo widocznym – zapowiada prezes Fundacji PKO Banku Polskiego Małgorzata Głębicka.

Komisje, składające się z ambasadora oraz dwóch pracowników PKO Banku Polskiego, będą obserwować kibiców w trakcie zawodów. Każda zwycięska grupa kibiców będzie mogła wskazać wsparcie niezależnego celu charytatywnego, który zrealizujemy. Może również wzmocnić ilość środków, które zamierzamy przekazać wybranym beneficjentom.

W zeszłym roku podobny bonus w Warszawie wygrała grupa kibiców wspierająca drużynę ambasadorki zawodów, aktorki Karoliny Gorczycy.

Warszawa-800.jpg

– Naszej drużynie nie udało się wywalczyć podium, ale za to nasza grupa kibiców wygrała bonus na najbardziej oryginalny doping, dzięki czemu mogła wskazać wybrany przez siebie cel charytatywny, który otrzymał wsparcie z Fundacji PKO Banku Polskiego – wspomina Karolina Gorczyca, która w tym roku będzie ambasadorką zawodów w Lidzbarku Warmińskim.

Lublin-800.JPG

Z kolei w Lublinie najgłośniejszą grupą fanów byli kibice drużyny Jaros Team. Podczas zawodów śpiewali, grali na instrumentach i zwracali uwagę wszystkich biegaczy i kibiców, którzy przyszli na stadion Startu. Ułożyli też piosenkę, którą podczas biegu odśpiewali do mikrofonu. Zdobytą nagrodę przeznaczyli na rzecz Fundacji „Skrzydła dla Edukacji”.

Pomagamy w szczytnym celu
W tym roku zawodnicy 5. PKO Bieg Charytatywny rywalizować będą na obiektach w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Członkowie sztafet wystartują w sobotę 14 września o godzinie 10.00.
Zaangażowanie biegaczy zostanie przeliczone na cel charytatywny – wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach, w których odbywa się bieg. Środki na ten cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Marek Wiśniewski