Dom Dziecka w Równem – beneficjenci i uczestnicy 5. PKO Biegu Charytatywnego

Jednym z beneficjentów 5. PKO Charytatywnego będzie Dom Dziecka w Równem, którego wychowankowie – wraz z dyrektorem Janem Nowakiem – wezmą udział w zawodach w Warszawie. To niezwykła okoliczność dla innych uczestników zawodów, bo po bieżni stadionu będą biegać w bezpośrednim towarzystwie osób, którym pomagają.
około min czytania

Już w najbliższą sobotę, 14 września, zawodnicy rywalizować będą na obiektach w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. 

 

Zaangażowanie biegaczy zostanie przeliczone na cel charytatywny – wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach, w których odbywa się bieg Środki na ten cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. 

Jak podkreślił wiceprezes Stowarzyszenia „Pomóż Dzieciom”, a zarazem dyrektor Domu Dziecka w Równem Jan Nowak, nowy cel charytatywny jest „jak najbardziej słuszny”.

Często jednym z powodów, dla których dzieci trafiają pod opiekę zastępczą, jest zaniedbywanie obowiązków szkolnych. Wiele z nich ma naprawdę duże zaległości i potrzebują pomocy w zakresie edukacji. Dodatkowe zajęcia, szkolenia i kursy są tym dzieciakom bardzo potrzebne. Dotyczy to nie tylko naszej placówki, ale wielu domów dziecka w Polsce – nie ma wątpliwości Jan Nowak.

Dyrektor Domu Dziecka w Równem zachęcił swoich wychowanków do uczestnictwa w 5. PKO Biegu Charytatywnym.

Stworzyliśmy własną drużynę i zapisaliśmy się na zawody. W naszej ekipie znajdzie się czwórka dzieci – starszych wychowanków, którzy w szkole na lekcjach wychowania fizycznego uzyskują dobre wyniki i zgłosili chęć do startu. Piątą osobą będę ja. Przyjedziemy do Warszawy, do której mamy 55 km i będziemy biegać na stadionie przy AWF – zapowiada Jan Nowak.

Cieszę się, że beneficjenci biegu również pobiegną. Będą też mieli możliwość przyprowadzenia kibiców. Dostaną więc szansę, żeby poza wsparciem edukacji swoich podopiecznych, otrzymać także bonus kibica, czyli możliwość wskazania celu charytatywnego, jest dowolny – podkreśla Małgorzata Głębicka.

Na razie nie wiadomo jednak, czy grupa kibiców pojawi się na stadionie.

Środki otrzymane z Fundacji PKO Banku Polskiego będą dostosowywane indywidualnie do każdego dziecka.

Nie będziemy organizować ogólnych zajęć, ale rozdysponujemy środki w zależności od potrzeb dzieci. Jeżeli ktoś będzie chciał uczestniczyć w dodatkowych zajęciach np. z języka angielskiego, to otrzyma taką możliwość – wyjaśnia dyrektor Domu Dziecka w Równem.

Marek Wiśniewski